Céline Dion lékaři diagnostikovali vzácné onemocnění: Postupem času se promění v „lidskou sochu“

Zahraničí Céline Dion lékaři diagnostikovali vzácné onemocnění: Postupem času se promění v „lidskou sochu“
Více

Kanadské zpěvačce Céline Dion (54) lékaři diagnostikovali tzv. Stiff Person Syndrome (SPS), vzácné neurologické onemocnění, které způsobuje ztuhlost svalů a neschopnost kontrolovat své pohyby. Z lidí trpících tímto onemocněním se laicky postupem času stanou „lidské sochy“. Zpěvačka se s těžkou životní situací podělila s fanoušky na Instagramu a dodala, že nemoc je důvod, proč musí zrušit evropské turné.

Kanadská zpěvačka oceněná mimo jiné cenami Grammy a Juno a příležitostná skladatelka Céline Dion prožívá nejtěžší chvíle v životě. Minulý týden v uplakaném příspěvku na Instagramu odhalila, že jí byl diagnostikován syndrom, který způsobuje postupnou ztuhlost svalů. Přesto, že neexistuje žádný lék na SPS, existují způsoby, jak zpomalit progresi. Zpěvačka sdělila, že dělá maximum proto, aby minimalizovala příznaky.

Když neexistuje žádný lék na SPS, existují způsoby, jak zpomalit progresi. Delší dobu se potýkám se zdravotními problémy a je pro mě těžké jim čelit a mluvit o nich,“ oznámila s tím, že musí kvůli nemoci zrušit evropské turné.

ZahraničíHvězda filmu Kdopak to mluví Kirstie Alley je po smrti: Prohrála tajný boj s rakovinou

Hvězda filmu Kdopak to mluví Kirstie Alley je po smrti: Prohrála tajný boj s rakovinou

Nedávno mi zjistili SPS, který postihuje tak jednoho z milionu. Stále to onemocnění studujeme, ale už víme, že způsobovalo všechny ty křeče, kterými jsem v poslední době trpěla. Bolí mě vám dnes sdělit, že kvůli tomu nebudu schopná odehrát v únoru evropské turné,“ pokračovala zdrcená Céline Dion.

Každý den pracuji se sportovními lékaři, abych zase nabrala sílu a mohla znovu vystupovat, ale musím říct, že je to náročné, Vše, co znám, je zpěv. To jsem dělala celý život, a to je to, co miluji ze všeho nejvíc. Moc mi chybíte, moc mi chybí vidět vás všechny naživo z pódia,“ dodala.

Jak informuje Daily Mail, zpěvačka poprvé naznačila své zdravotní potíže v lednu, kdy zrušila severoamerické světové turné Courage od 9. března do 22. dubna. Oznámení přišlo tři měsíce poté, co musela zrušit svůj návrat do Las Vegas kvůli stejnému zdravotnímu problému.

Céline Dion v roce 2016 zemřel na infarkt manžel René Angélil. V třiasedmdesáti letech podlehl smrtelné rakovině hrdla. Z jejich lásky vzešly tři děti. Rene-Charles (21) a dvojčata Nelson a Eddy (12).

SOUVISEJICÍ ČLÁNKY

Dojemný vzkaz nemocné Kate oslavenci princi Williamovi(42): Moc tě milujeme táto, píší Zahraničí

Dojemný vzkaz nemocné Kate oslavenci princi Williamovi(42): Moc tě milujeme táto, píší

Král Karel možná nikdy neuvidí vnoučata: Megan Markle by si z něj dělala reklamu na Instagramu, bojí se jeho blízcí Zahraničí

Král Karel možná nikdy neuvidí vnoučata: Megan Markle by si z něj dělala reklamu na Instagramu, bojí se jeho blízcí

Král Karel touží trávit krátící se čas s vnoučaty: Megan Markle mu hází klacky pod nohy Zahraničí

Král Karel touží trávit krátící se čas s vnoučaty: Megan Markle mu hází klacky pod nohy

Princezna Kate konečně prolomila mlčení: Řekla, jak na tom je a co bude následovat Zahraničí

Princezna Kate konečně prolomila mlčení: Řekla, jak na tom je a co bude následovat

Nesnesitelné manýry Jennifer Lopez: Zaměstnanci prozradili, že se jí nesmí dívat ani do očí Zahraničí

Nesnesitelné manýry Jennifer Lopez: Zaměstnanci prozradili, že se jí nesmí dívat ani do očí

Léčba se komplikuje. Kate se možná nevrátí už nikdy, uniklo z paláce Zahraničí

Léčba se komplikuje. Kate se možná nevrátí už nikdy, uniklo z paláce