Céline Dion lékaři diagnostikovali vzácné onemocnění: Postupem času se promění v „lidskou sochu“

Zahraničí Céline Dion lékaři diagnostikovali vzácné onemocnění: Postupem času se promění v „lidskou sochu“
Více

Kanadské zpěvačce Céline Dion (54) lékaři diagnostikovali tzv. Stiff Person Syndrome (SPS), vzácné neurologické onemocnění, které způsobuje ztuhlost svalů a neschopnost kontrolovat své pohyby. Z lidí trpících tímto onemocněním se laicky postupem času stanou „lidské sochy“. Zpěvačka se s těžkou životní situací podělila s fanoušky na Instagramu a dodala, že nemoc je důvod, proč musí zrušit evropské turné.

Kanadská zpěvačka oceněná mimo jiné cenami Grammy a Juno a příležitostná skladatelka Céline Dion prožívá nejtěžší chvíle v životě. Minulý týden v uplakaném příspěvku na Instagramu odhalila, že jí byl diagnostikován syndrom, který způsobuje postupnou ztuhlost svalů. Přesto, že neexistuje žádný lék na SPS, existují způsoby, jak zpomalit progresi. Zpěvačka sdělila, že dělá maximum proto, aby minimalizovala příznaky.

Když neexistuje žádný lék na SPS, existují způsoby, jak zpomalit progresi. Delší dobu se potýkám se zdravotními problémy a je pro mě těžké jim čelit a mluvit o nich,“ oznámila s tím, že musí kvůli nemoci zrušit evropské turné.

ZahraničíHvězda filmu Kdopak to mluví Kirstie Alley je po smrti: Prohrála tajný boj s rakovinou

Hvězda filmu Kdopak to mluví Kirstie Alley je po smrti: Prohrála tajný boj s rakovinou

Nedávno mi zjistili SPS, který postihuje tak jednoho z milionu. Stále to onemocnění studujeme, ale už víme, že způsobovalo všechny ty křeče, kterými jsem v poslední době trpěla. Bolí mě vám dnes sdělit, že kvůli tomu nebudu schopná odehrát v únoru evropské turné,“ pokračovala zdrcená Céline Dion.

Každý den pracuji se sportovními lékaři, abych zase nabrala sílu a mohla znovu vystupovat, ale musím říct, že je to náročné, Vše, co znám, je zpěv. To jsem dělala celý život, a to je to, co miluji ze všeho nejvíc. Moc mi chybíte, moc mi chybí vidět vás všechny naživo z pódia,“ dodala.

Jak informuje Daily Mail, zpěvačka poprvé naznačila své zdravotní potíže v lednu, kdy zrušila severoamerické světové turné Courage od 9. března do 22. dubna. Oznámení přišlo tři měsíce poté, co musela zrušit svůj návrat do Las Vegas kvůli stejnému zdravotnímu problému.

Céline Dion v roce 2016 zemřel na infarkt manžel René Angélil. V třiasedmdesáti letech podlehl smrtelné rakovině hrdla. Z jejich lásky vzešly tři děti. Rene-Charles (21) a dvojčata Nelson a Eddy (12).

SOUVISEJICÍ ČLÁNKY

5 nečekaných rozchodů roku 2023: Partner Taylor Swift nezvládal její slávu, s Britney to nešlo a dojemná Avril Zahraničí

5 nečekaných rozchodů roku 2023: Partner Taylor Swift nezvládal její slávu, s Britney to nešlo a dojemná Avril

Zdrcující diagnóza ničí Céline Dion: Nemá kontrolu nad svými svaly. Lidé ztratili naději, řekla sestra Zahraničí

Zdrcující diagnóza ničí Céline Dion: Nemá kontrolu nad svými svaly. Lidé ztratili naději, řekla sestra

Příčina smrti herce z Přátel Matthewa Perryho konečně objasněna: Mohlo za to sedativum pro koně Zahraničí

Příčina smrti herce z Přátel Matthewa Perryho konečně objasněna: Mohlo za to sedativum pro koně

Nezlomná bojovnice Shannen Doherty: Sepisuji poslední vůli, mámě jsem musela říct, že umřu první Zahraničí

Nezlomná bojovnice Shannen Doherty: Sepisuji poslední vůli, mámě jsem musela říct, že umřu první

Tara Reid se po delší době ukázala na veřejnosti a děsí lidi: Povislá prsa, kostnatý hrudník a nohy jako špagáty Zahraničí

Tara Reid se po delší době ukázala na veřejnosti a děsí lidi: Povislá prsa, kostnatý hrudník a nohy jako špagáty

O smrti Matthewa Perryho promluvili nerozluční Přátelé i snoubenka, se kterou se rozešel ve zlém Zahraničí

O smrti Matthewa Perryho promluvili nerozluční Přátelé i snoubenka, se kterou se rozešel ve zlém