2 životní rány Markéty Galuszkové: Bratr je 15 let v bdělém kómatu, smrt přítele ji dostala na dno

Rozhovor 2 životní rány Markéty Galuszkové: Bratr je 15 let v bdělém kómatu, smrt přítele ji dostala na dno
Více

Fotomodelka a příležitostná herečka Markéta Galuszková (30) si dlouhodobě prochází velmi náročnou životní etapou. Před patnácti lety měl její bratr vážnou autonehodu a jeho život doslova visel na vlásku. Následně upadl do vigilního kómatu. Uběhlo několik let a Markéta se musela vyrovnávat s další ztrátou. Zcela nečekaně totiž zemřel její přítel a celoživotní láska. V rozhovoru pro VipStar.cz popsala, co se jí tehdy honilo hlavou.

Půl roku se mi zdálo, že ho zachraňuji

Markéta Galuszková si poslední dva roky procházela doslova peklem. Po smrti životní lásky ale nakonec našla sílu jít dál. „Nevím, jestli se tomu dá říkat síla, myslím že spíše obrovská statečnost. Byla jsem moc moc slabá, nikdo mě za mými dveřmi domova neviděl, plakala jsem téměř každý den. Rok a půl a denně se mi zdály živé sny, jak zachraňuji Martina,“ svěřila se VipStar.cz.

Půvabná blondýnka dlouho nedokázala přijat skutečnost, že se její milovaný Martin už nikdy nevrátí. „Probudila jsem se se slzami v očích ze smutného snu do stejně smutné reality,“ popisuje. „Přála bych  si, aby každému v životě přišlo jen štěstí a žádné bolesti. Kdyby se stal zázrak pro brášku, bylo by to vážně nádherné štěstí,“ mluví o svém bratrovi, který je patnáct let ve vigilním kómatu.

Big BrotherKristýna z Big Brotheru je prohnaná saň: Andreje sváděla a vábila, pak vyřkla krutý ortel

Kristýna z Big Brotheru je prohnaná saň: Andreje sváděla a vábila, pak vyřkla krutý ortel

Bratr je 15 let ve vigilním kóma

Vigilní kóma je hluboká porucha vědomí, při němž pacient působí dojmem, že se probral. Má otevřené oči které však nesledují okolí a jen bezcílně bloudí, žvýká a polyká podanou potravu, ale není možné s ním navázat kontakt.

Bráška bude také vždycky můj vzor, byl to můj milovaný ochránce. Vždycky se mě všude zastával, když mi někdo ublížil,“ říká Markéta, která stále doufá v zázrak. Před patnácti lety měl její bratr velmi vážnou autonehodu.

RozhovorOliver z Love Island promluvil o největším drama ve vile a vztahu s Adri: Chci ji a umím čekat

Oliver z Love Island promluvil o největším drama ve vile a vztahu s Adri: Chci ji a umím čekat

Měl nehodu je to 15 let. Obdivuju moji úžasnou maminku. Zvládla denně několik hodin po dobu 8 let se starat o Tomíka. Velmi úžasná žena, neskutečně statečná,“ vypráví fotomodelka.

Ztratit nejbližšího člena rodiny bylo pro Markétu už tehdy extrémně bolestivé. „Pamatuji, jak mě sestřička v nemocnici pohladila po vlasech. Když jsem viděla, jak bráška otvírá oči, plakala jsem štěstím. Pak nám sdělili hroznou zprávu, vigilní kóma. Velkou oporou mi byl i bratr Martina,“ dodala s bolestí na srdci. Přes všechny náročné zkoušky se Markéta nehodlá ve svém životě vzdát a bojuje dál. Tak snad nyní přijde už jen to příjemné období.

SOUVISEJICÍ ČLÁNKY

Shopaholicadel vrací úder muži, který ji obvinil ze sexuálního násilí: Smrdí a hrozně pije, říká Rozhovor

Shopaholicadel vrací úder muži, který ji obvinil ze sexuálního násilí: Smrdí a hrozně pije, říká

Drsný režim Moniky Bagárové kvůli koncertu v O2 areně: Kila navíc musí pryč, chci být v kondici Rozhovor

Drsný režim Moniky Bagárové kvůli koncertu v O2 areně: Kila navíc musí pryč, chci být v kondici

Shopaholicadel reaguje na nařčení ze sexuálního obtěžování: Max Green lže, byl opilý a napadl mého snoubence Rozhovor

Shopaholicadel reaguje na nařčení ze sexuálního obtěžování: Max Green lže, byl opilý a napadl mého snoubence