Zpověď modelky Lii Kees s nálepkou zlatokopky: Alkohol, drogy, láska s milionářem a balancování na šikmé ploše

Rozhovor Zpověď modelky Lii Kees s nálepkou zlatokopky: Alkohol, drogy, láska s milionářem a balancování na šikmé ploše
Více

Lia Kees (28) původně pochází z Kyrgyzstánu a do Prahy se s rodiči přestěhovala v roce 2009. Krátce poté začala pracovat na kariéře modelky a v roce 2016 vyhrála soutěž Miss Europe. Do povědomí širší veřejnosti se dostala vztahem s milionářem a bývalým automobilovým závodníkem Richardem Chladem (60). Jejich láska ale skončila bouřlivým rozchodem, který v českých médiích rezonoval několik týdnů. Následovaly vzájemné výčitky a obviňování. Pro Liu Kees nastalo temné období plné alkoholu, party, drog a podivných přátel, které zapříčinilo značné pošramocení její pověsti a dobře nastartované kariéry. Jak na to všechno s odstupem času pohlíží samotná modelka, která promluvila pro VipStar.cz?

Miss Europe Lia Kees měla perfektně nastartovanou kariéru modelky. V roce 2016 se stala Miss Europe a nabídky se jí jenom hrnuly. Půvabná blondýna s dlouhýma nohama a kořeny v Kyrgyzstánu se zamilovala do bohatého podnikatele a bývalého automobilového závodníka Richarda Chlada.

Seznámili jsme se v kanceláři společného známého, se kterým jsem spolupracovala tenkrát na focení kalendáře po vydání klipu Xindla X, kde jsem hrála,“ popisuje Lia chvíli, kdy se poprvé setkala se svojí láskou a zároveň mužem, se kterým v budoucnu bude svádět mediální boj o to, kdo z nich je horší člověk.

CelebrityKordula Stropnická geny nezapře: Pochlubila se svým chlapcem, který si užívá luxusní život za miliony

Kordula Stropnická geny nezapře: Pochlubila se svým chlapcem, který si užívá luxusní život za miliony

Ta, co chodí s milionářem Richardem Chladem

Jakmile to dali dohromady a začali se ukazovat společně na veřejnosti, Lia byla „jen“ neznámá modelka, která sbalila milionáře což vyústilo až v nálepku zlatokopka. Byla to skutečně láska? Nebo se jednalo o vypočítavost a touhu po pozornosti? O tom lze pouze spekulovat.

Za nějakou dobu se v jejich vztahu začaly objevovat problémy a došlo na rozchod. „Byli jsme fantastický, atraktivní a vzájemně se podporující pár snů ve všech svých aktivitách, bez ohledu na poměrně velký věkový rozdíl, což bylo pro ty, co nás neznali, nepochopitelné,“ rozepsal se v roce 2020 na sociálních sítích Richard Chlad na adresu Lii a jejich rozchodu.

Její skvělá pozitivní ranní nálada a smích mi vždy dokázaly vylepšit i pošmourné ráno. Ti, kdo nás lépe znají, vědí, jak to skvěle mezi námi klapalo. Dokázali jsme společně obohatit každou společnost,“ dodal.

CelebrityRozpad manželství Trojanových po 30 letech: Zrada, se kterou nikdo nepočítal

Rozpad manželství Trojanových po 30 letech: Zrada, se kterou nikdo nepočítal

Alkohol, drogy a nezřízený životní styl

U poklidného rozchodu plného hezkých slov na druhou polovičku to ale nezůstalo. Automobilový závodník se před dvěma lety rozhodl promluvit o tom, co stálo za jejich rozchodem, když si tak náramně rozuměli. „Lia má bohužel jeden obrovský problém. Alkohol. Byť se jej snaží v maximální možné míře omezovat, nevycházelo to. Ale to, jak moje bývalá partnerka dokázala prodělat obludnou proměnu po jedné láhvi prosecca, to by mě čím dál víc deptalo,“ řekl na sociálních sítích a spustil tím lavinu výčitek a obviňování.

Pohybuje se v partičce, kde není jen alkohol. Tam se najde naprosto vše. Po alkoholu se člověk nechová jako kretén,“ dodal Richard Chlad. Toto vyjádření Liu samozřejmě rozčílilo a začal nesmyslný boj, který měl za účel jediné, shodit toho druhé co nejvíc a ukázat ho v tom nejhorším světle. Padaly obvinění z domácího násilí ze strany Lii, následné omluvy, usmiřování a ignorace.

Výměna manželekIva z Výměny manželek, která v 15 letech otěhotněla s Marianem: Založila si Tik Tok a opět čelí vlně kritiky

Iva z Výměny manželek, která v 15 letech otěhotněla s Marianem: Založila si Tik Tok a opět čelí vlně kritiky

2 roky od rozchodu: Neuměla jsem si určit priority

Samotný rozchod zase tak bouřlivý nebyl, co přišlo poté, už o něco více. Rozhodně už na Richarda nepohlížím tak, jako například ještě rok zpět. Ačkoliv jsem mu z větší části odpustila, nezapomněla jsem. Na přátelské úrovni se bavím s lidmi, které za přátele skutečně považuji. To se v tomto případě říct nedá. Vyhovuje mi to tak, jak je to nyní,“ řekla smířená Lia pro VipStar.cz.

S odstupem času působí Lia mnohem vyrovnaněji než v období divokého rozchodu, který byl plný emocí. „Dokážu odpustit. Dokážu. Už ano. Člověk se musí naučit odpouštět. Nošením “křivdy” na srdci si škodíme pouze a jen sami sobě a dokud jsem neodpustila, nikam jsem se nedokázala posunout, ale nikdy nezapomínám,“ pokračuje.

CelebrityFelix Slováček je v koncích: Chci zbavit Dádu svéprávnosti, jinak umře, zoufá si

Felix Slováček je v koncích: Chci zbavit Dádu svéprávnosti, jinak umře, zoufá si

V období mejdanů se člověk nehne z místa

Modelka neskrývá, že bylo v jejím životě divoké období. „Party a bizarní výstřelky ke mně holt nějaký čas patřily. Miluji večírky, zábavu, dobrou náladu. Jednu dobu té zábavy začalo být ale příliš, uznávám. Rozhodně to však nevnímám jako problém s alkoholem či návykovými látkami. Spíše problém s nastavením priorit a výběrem společnosti. A na to mám vůli dost pevnou,“ vysvětluje.

Poté se Lia Kees rozhodla, že začne navštěvovat terapeuta. „Už bylo příliš času věnováno špatným a neproduktivním směrem. V období všech mejdanů se člověk nikam nehne a mě už nebavilo stát na jednom místě. Navíc ještě dokola řešit uniklé fotky, videa nebo si hlídat, kdo mě na večírku natáčí. Veřejný “lynč” a vše negativní co se psalo mě jednu dobu dost tížilo. To byl jeden z bodů, který jsme s moji koučkou vyřešily a myslím, že to byl i jeden z důvodů těch větších party,“ pokračuje.

Lia Kees celý rozhovor zakončila tím, že stále navštěvuje svého kouče a snaží se na sobě makat. „Stále navštěvuji kouče, věnuji se maximálně sportu, zaměstnání na poloviční úvazek a obklopuji se lidmi, jež mají takové koníčky, které mě v důsledku neničí.

Nějak cítím, že mám na duši větší klid. Na tom je tedy třeba neustále pracovat – není to konstantní stav, ale cesta, po které jdu nyní je rozhodně prospěšnější – než ta předtím. Ráda bych aby to tak i nadále bylo,“ dodala.

Pro někoho jen plytké plácání klišé frází od člověka, který se chce ukázat veřejnosti v lepším světle než jaká je pravá skutečnost. Pro někoho zase odvaha přiznat chyby a náznak určité sebereflexe. Do které z těch dvou škatulek se Lia zařadí, ukáže čas…

SOUVISEJICÍ ČLÁNKY

Lela Vémola se mění před očima: Laciným outfitům a výstřihům dala sbohem a zazářila jako královna plesu Rozhovor

Lela Vémola se mění před očima: Laciným outfitům a výstřihům dala sbohem a zazářila jako královna plesu

Adam z Love Island míří na světovou soutěž a má v tom prsty Kočendová: Byla tajný agent, řekl Rozhovor

Adam z Love Island míří na světovou soutěž a má v tom prsty Kočendová: Byla tajný agent, řekl

Hvězda Love Island je ve finále Miss a znova zamilovaná: Petra Beníšková promluvila o vztahu s Oliverem Rozhovor

Hvězda Love Island je ve finále Miss a znova zamilovaná: Petra Beníšková promluvila o vztahu s Oliverem

Josef Kůrka drsně o přežití v Survivoru: První hlupáci se vyhodí sami tím, jak se chovají Rozhovor

Josef Kůrka drsně o přežití v Survivoru: První hlupáci se vyhodí sami tím, jak se chovají

Andrea Pomeje: Otvírat se lidem na počkání je chyba, 35 let jsem byla naivní Rozhovor

Andrea Pomeje: Otvírat se lidem na počkání je chyba, 35 let jsem byla naivní

Měla potenciál, přesto v Survivoru shořela jako papír: Bára Mlejnková radí 3 věci, kterým se ve hře vyhnout Rozhovor

Měla potenciál, přesto v Survivoru shořela jako papír: Bára Mlejnková radí 3 věci, kterým se ve hře vyhnout