Zemřela hvězda filmu S tebou mě baví svět: Jana Šulcová (†76) odešla do hereckého nebe

Smrt Zemřela hvězda filmu S tebou mě baví svět: Jana Šulcová (†76) odešla do hereckého nebe

Hvězda filmu S tebou mě baví svět nebo seriálu My všichni školou povinní Jana Šulcová odešla ve věku 76 let. O smrti legendární české herečky informovala na Facebooku její dcera Rozálie Víznerová. Poslední roky se herečka potýkala s vážnými zdravotními problémy.

O smrti Jany Šulcové informovala na Facebooku její dcera. „Právě do hvězdného nebe odešla úžasná žena a naše maminka Jana Šulcová,“ napsala. Legendární herečka se narodila v roce 1947 v Praze.

Po úspěšném absolvování DAMU byla dlouhou dobu členkou Městských divadel pražských. Mezi její první filmy patří fenomenální snímek Spalovač mrtvol. Díky svému talentu a půvabu její herecká hvězda strmě stoupala a zanedlouho šla z role do role.

CelebrityJaromír Soukup se pustil do Ewy Farne: Označil ji za nesoudnou a arogantní, jaký měl důvod?

Jaromír Soukup se pustil do Ewy Farne: Označil ji za nesoudnou a arogantní, jaký měl důvod?

Hrála v seriálech jako Tajemství proutěného košíku, My všichni školou povinní, Vyprávěj, Horákovi. Na kontě má desítky filmů a všichni si Janu Šulcovou pamatují hlavně z komedie století S tebou mě baví svět. Jedna z jejich posledních rolí byla ve filmu Kobry a užovky z roku 2015.

Ani se mě neptejte, jaké to je padat z výšky na hromadu uhlí. Řeknu vám, že hrozné. Ta scéna se točila tři dny na různých místech. Začalo se ve skutečné filmové chatě, kde opravdu propadlo bylo, a skončilo se v kotelně v Lánově, kde jsem vyjela. A i když jsem se snažila být opatrná, tak jasné je, že jsem se pořádně pomlátila. Možná i proto, že mě překvapilo, jaký to byl opravdu sešup,“ řekla před lety o natáčení scény ve filmu S tebou mě baví svět, kde sjížděla po hromadě uhlí.

InstagramHvězda Like House pod palbou nenávistných komentářů: Opustila si dítě, je mi z tebe na blití, píší lidé

Hvězda Like House pod palbou nenávistných komentářů: Opustila si dítě, je mi z tebe na blití, píší lidé

Zlomené srdce ji dohnalo k alkoholismu

Herečka sice na prknech co znamenají svět zářila, ale v soukromí se dostala na samotné dno. S hercem Oldřichem Víznerem má dvě dcery Terezu a Rozálii. Sen o harmonické rodině se rozplynul ve chvíli, kdy Vízner Šulcové utekl za o pětadvacet let mladší hereckou kolegyní Vendulou Křížovou. V tu chvíli se Janě zhroutil svět.

Smutek začala řešit alkoholem, který kombinovala s antidepresivy. Nakonec se ze všech problémů dokázala dostat svépomocí. Boj o život ale sváděla kvůli zdravotnímu stavu. „Byla to jednoduchá operace, která se nepovedla, já už měla čtyřicítky horečky, když mě kamarádka vezla do IKEMu. Dávali mi pět procent na přežití a já si myslela, že je to takový průšvih, že se z toho nedostanu. Bylo mi zle a alkohol mi nechyběl. Nezamyslíte se a nenaplánujete si to. Ta hrůza vás najednou opustí. Vy se rovnou změníte, ze dne na den,“ řekla před lety  v rozhovoru pro ONA DNES.

Do hereckého nebe odešla fenomenální herečka a žena, která si udržovala pozitivní mysl do poslední chvíle. „Víte, mně nevadí můj věk, ale to, že stáří člověka zoškliví. Na druhou stranu i přesto, že nevidím v zrcadle už to, co jsem tam viděla, má tahle doba své výhody. Už nemusíte hrát v divadle Julii, nemusíte uběhnout stovku za deset sekund a pustí vás v tramvaji sednout. Není to bomba,“ dodala před časem v rozhovoru.

SOUVISEJICÍ ČLÁNKY

Další bravurní cigaretku si už nedá: Zemřela legendární televizní kartářka Jana Demeterová Smrt

Další bravurní cigaretku si už nedá: Zemřela legendární televizní kartářka Jana Demeterová

Ve věku 85 let zemřela Jana Hlaváčová: Bylo to krásné, ale bylo toho dost Smrt

Ve věku 85 let zemřela Jana Hlaváčová: Bylo to krásné, ale bylo toho dost

Svět teleshoppingu v slzách: Zemřel král pánviček ověšený zlatem Horst Fuchs Smrt

Svět teleshoppingu v slzách: Zemřel král pánviček ověšený zlatem Horst Fuchs

Zemřel nenapravitelný sukničkář z Kameňáku: Ladislav Županič se dožil 80 let Smrt

Zemřel nenapravitelný sukničkář z Kameňáku: Ladislav Županič se dožil 80 let

Zemřela Růženka z Ulice: Zdena Hadrbolcová naposledy vydechla v LDN Smrt

Zemřela Růženka z Ulice: Zdena Hadrbolcová naposledy vydechla v LDN

Poslední foto před smrtí, ze kterého mrazí: Matthew Perry na veřejnosti působil zdevastovaně, pak se utopil Smrt

Poslední foto před smrtí, ze kterého mrazí: Matthew Perry na veřejnosti působil zdevastovaně, pak se utopil