Za nevhodné chování po střelbě na Filozofické fakultě padají hlavy: Z kola ven je další influencer

Instagram Za nevhodné chování po střelbě na Filozofické fakultě padají hlavy: Z kola ven je další influencer
Více

Vánoce jsou svátky pokoje a míru. Pro desítky Čechů ale už Vánoce nikdy nebudou jako dřív. Dne 21.12. Česko zažilo nejtragičtější případ střelby ve své historii. Útočník v budově Filozofické fakulty Univerzity Karlovy na náměstí Jana Palacha v centru Prahy zastřelil 14 lidí, dalších 25 bylo zraněných. Na sociálních sítích se k tragické události nevhodně vyjádřilo hned několik influencerů, mezi kterými byla Viktorie Hlaváčková alias Vitrollka a Petr Žalud alias CzechCloud. Jejich vyjádření má ale dost nepříjemnou dohru.

Lidé stále chodí a i téměř týden od hrůzostrašného incidentu zapalují svíčky za oběti střelby na náměstí Jana Palacha nedaleko Filozofické fakulty Univerzity Karlovy v Praze. Bohužel i taková tragédie rozvířila vody na sociálních sítích. Několik influencerů se nevybíravým způsobem vyjádřilo k celé události.

Velkou pozornost jako první na sebe strhla mladičká influencerka a streamerka Viktorie Hlaváčková alias Vitrollka. „Tak ještě, že jsem streamerka a do školy nemusím,“ napsala na Instagramu a k snímku fakulty přidala vysmátého smajlíka.

CelebrityNovomanželka miliardáře Richarda Chlada dostala pod stromeček dárek za víc než 8 milionů

Novomanželka miliardáře Richarda Chlada dostala pod stromeček dárek za víc než 8 milionů

Hned za ní následoval oblíbený český streamer Petr Žalud alias CzechCloud. „Kdyby vás někdo zastřelil, tak já budu mít míň diváků. A to se nevyplácí, chápete to? Bazinga. To byl vtip. Doufám, že bylo jasný, že to byl vtip,“ řekl směrem k lidem během streamu.

Srdceryvné omluvy nestačily, padají hlavy

Patrně po vlně kritiky z řad fanoušků Vitrollka stories na Instagramu smazala a přišla s omluvou. „Moc se všem omlouvám. Velmi unáhleně jsem zareagovala na situaci. Bohužel mi vůbec nedošlo, jak moc to nebylo na místě a jak moc hloupě to vyznělo. Rozhodně jsem to takto nemyslela a mohu být maximálně zklamaná, že jsem něco takového vypustila,“ napsala.

S omluvou přispěchal také CzechCloud. „Chtěl bych se omluvit za některé momenty z dnešního streamu, na kterém jsem nereagoval vždy úplně v pohodě. Jsem z momentální situace šokovaný stejně jako vy a za ty nevhodné momenty se omlouvám,“ zní začátek jeho omluvy, kterou uveřejnil na stories.

VirálDramatický rozchod Shopaholicadel: Snoubenec se rozplakal a prosí maminku o odpuštění

Dramatický rozchod Shopaholicadel: Snoubenec se rozplakal a prosí maminku o odpuštění

Vyjádření obou dvou se samozřejmě rozšířilo rychlostí blesku po sítích. A jak se říká, každá akce má svoji reakci. Tým profesionálních počítačových hráčů Entropiq okamžitě se streamerkou ukončil spolupráci a s odstupem pár dní i s CzechCloudem.

Bylo nutné zakročit

Story smazala a omluvila se. Jsou ale situace, kdy ani upřímná omluva nestačí, a proto jsme se rozhodli s Viktorií spolupráci ukončit. Velmi nás mrzí, že se její vyjádření mohlo dotknout lidí, kteří prožívají takovou neskutečnou hrůzu. Omlouváme se jim, i našim fanouškům,“ vyjádřil se tým na sociální síti X.

CelebrityVěra Mikulcová předvedla na Štědrý den formu v titěrných plavkách: Mám pokažené Vánoce, píší lidé

Věra Mikulcová předvedla na Štědrý den formu v titěrných plavkách: Mám pokažené Vánoce, píší lidé

Podobně také postupoval v případě streamera. „S odstupem, bez emocí a po důkladné interní diskuzi jsme se rozhodli, že CzechCloud už dál nebude streamerem a ambasadorem Entropiqu. Situace, která vznikla kolem jeho streamu, nás mrzí. I když Petr neměl v úmyslu událost jakkoli zlehčovat a ukázky, které kolovaly po sítích, byly vytržené z kontextu, celkové vyznění streamu nebylo vhodné,“ taktéž napsali na síti X.

„V současné těžké situaci je pro nás důležité téma i emoce už dál nejitřit a dát najevo, jaké hodnoty jako značka Entropiq chceme reprezentovat. Mrzí nás, že se v našem herním prostředí podobné kauzy vůbec objevují a omlouváme se všem, kterých se situace dotkla,“ dodali. 

SOUVISEJICÍ ČLÁNKY

Influencerka, která se vysmála tragédii na Filozofické fakultě: Její chování má nepříjemnou dohru Instagram

Influencerka, která se vysmála tragédii na Filozofické fakultě: Její chování má nepříjemnou dohru

Česko pláče nad tragédií na filozofické fakultě: Známá influencerka se masakru vysmála Instagram

Česko pláče nad tragédií na filozofické fakultě: Známá influencerka se masakru vysmála

Prolomila smůlu v lásce? Influencerka A.N.D.U.L.A se pochlubila novým partnerem Instagram

Prolomila smůlu v lásce? Influencerka A.N.D.U.L.A se pochlubila novým partnerem

Dominika Myslivcová prozradila detaily porodu a spustila se vlna nenávisti: Je to nařízení lékaře, brání se Instagram

Dominika Myslivcová prozradila detaily porodu a spustila se vlna nenávisti: Je to nařízení lékaře, brání se

Radka Třeštíková nepřestává provokovat: Jako nestoudná Barbie ukázala bradavku a lidé otočili Instagram

Radka Třeštíková nepřestává provokovat: Jako nestoudná Barbie ukázala bradavku a lidé otočili

Hvězda Like House pod palbou nenávistných komentářů: Opustila si dítě, je mi z tebe na blití, píší lidé Instagram

Hvězda Like House pod palbou nenávistných komentářů: Opustila si dítě, je mi z tebe na blití, píší lidé