Vybílený účet v Ulici: Vilma Nyklová přijde o tisíce

Ulice Vybílený účet v Ulici: Vilma Nyklová přijde o tisíce
Více

S Vilmou Nyklovou ze seriálu Ulice, který vysílá TV Nova, se její blízcí opravdu nenudí. Tvrdohlavost Lumírovy matky je už proslulá, její nejrůznější kousky legendární. V poslední době ji Lumír podezírá ze závislosti na tabletu a sociálních sítích, což s ní řeší s notnou dávkou nadsázky. Teď ale půjde do tuhého. Vilma Nyklová totiž zjistí, že jí někdo vybílil její účet…

Tvůrci seriálu Ulice občas zařadí do děje i edukativní témata, aby divákům ukázali, jak snadno se dá naletět nejrůznějším podvodníkům a šmejdům. Stačí chvilka nepozornosti, podcenění bezpečného chování na internetu nebo kapka finanční naivity, a hned je o větší či menší trable postaráno.

Tentokrát budou mít plnou hlavu starostí Nyklovi. Postará se jim o to svérázná babi Vilma (Jaroslava Obermaierová), z níž se vyklubal fantom sociálních sítí. Tablet už pomalu nedá z ruky. Neustále musí být na příjmu, pořád si s někým dopisuje. Lumíra (Václav Svoboda) to už začíná docela štvát, protože jeho matka je obrazovkou tabletu úplně zhypnotizovaná. A to nikdy nevěstí nic dobrého…

Důvěřivá Nyklová přijde o tisíce

Vilma je ale opět šťastná, neboť se znovu dostala do centra dění, alespoň mezi přáteli na sociálních sítích. To, že už tolik nechodí mezi lidi, ji najednou netrápí. Fyzický kontakt vyměnila za ten virtuální, který je pro ni momentálně mnohem pohodlnější.

Jenže to má i svá úskalí. A tak ji Lumír a Lexík (Filip Hornyak) raději preventivně proškolili, jak se chovat bezpečně na internetu a sociálních sítích, aby předešli případným malérům. Vilma jen koukala, co všechno je možné.

CelebrityNečekaná zpověď Ornelly Koktové: Moje máma měla poměr s účastníkem Clash of the Stars

Nečekaná zpověď Ornelly Koktové: Moje máma měla poměr s účastníkem Clash of the Stars

Jejich rady si vzala k srdci, teď se ale ukáže, že je občas až příliš důvěřivá. Nebude to dlouho trvat, najednou vtrhne k Lumírovi s úpěnlivou prosbou o záchranu. Z účtu jí totiž zmizí všechny peníze, které tam měla. Lumír sice zavelí: „Žádnou paniku,“ ovšem i jemu to záhy pěkně zamotá hlavu. Kdo a proč se nakonec ujme vyřešení této šlamastyky u Nyklových? A jak to dolehne na nebohou Vilmu?

SmrtDalší bravurní cigaretku si už nedá: Zemřela legendární televizní kartářka Jana Demeterová

Další bravurní cigaretku si už nedá: Zemřela legendární televizní kartářka Jana Demeterová

Podceňování rizik se vymstí

Jsem ráda, že se nám v Ulici daří upozorňovat i na témata, o kterých se ve společnosti hodně mluví. Mezi ně dlouhodobě patří také život seniorů. Přibližujeme ho odlehčeně a vtipně například přes Nyklovy, Peškovy nebo Marečkovy. Osobitá Vilma Nyklová je hodně oblíbenou postavou, a tak se nám daří právě prostřednictvím jejích osudů oslovovat diváky a upozorňovat je na různá úskalí, s nimiž se musí senioři v současnosti poprat,“ vysvětluje kreativní producentka seriálu Ulice Silvia Klasová záměr tvůrčího týmu.

„Jedním z těchto úskalí je také bezpečné chování na internetu a sociálních sítích. Všichni o tom často slýcháme, ale spousta lidí to stále podceňuje. A pak už jim zůstanou jen oči pro pláč,“ pokračuje Silvia Klasová.

Příběhem Vilmy Nyklové na to nyní upozorňujeme nejen Vilminy vrstevníky, ale také mladší generace, které si mnohdy neuvědomují všechna rizika. Těší mě, že dění kolem Vilmy Nyklové je vtipně napsané i zahrané, že se u toho diváci pobaví. Doufám, že je tím oslovíme a přimějeme k opatrnosti, aby se jim nestalo to samé, co důvěřivé Vilmě Nyklové,“ říká kreativní producentka seriálu Ulice.

SOUVISEJICÍ ČLÁNKY

Rozvod Karly a Máry z Ulice nabere překvapivý směr: V soudní síni dojde k nečekané věci Ulice

Rozvod Karly a Máry z Ulice nabere překvapivý směr: V soudní síni dojde k nečekané věci

Velká rána pro Klímovy z Ulice: Fatální komplikace Ivina těhotenství Ulice

Velká rána pro Klímovy z Ulice: Fatální komplikace Ivina těhotenství

Další nepodařená žádost o ruku v Ulici: Proč se to Hermanovi naprosto vymkne z rukou? Ulice

Další nepodařená žádost o ruku v Ulici: Proč se to Hermanovi naprosto vymkne z rukou?

Evžen z Ulice zažil náročný start do nového roku: Vloupání, zatčení i strmý pád na dno Ulice

Evžen z Ulice zažil náročný start do nového roku: Vloupání, zatčení i strmý pád na dno

Tohle je už rarita: Takhle vypadaly před osmnácti lety první Vánoce v Ulici Ulice

Tohle je už rarita: Takhle vypadaly před osmnácti lety první Vánoce v Ulici

Velké rodinné setkání u Blanky z Ulice: Jakou radostnou novinkou všechny překvapí Adam? Ulice

Velké rodinné setkání u Blanky z Ulice: Jakou radostnou novinkou všechny překvapí Adam?