Vybílený účet v Ulici: Vilma Nyklová přijde o tisíce

Ulice Vybílený účet v Ulici: Vilma Nyklová přijde o tisíce
Více

S Vilmou Nyklovou ze seriálu Ulice, který vysílá TV Nova, se její blízcí opravdu nenudí. Tvrdohlavost Lumírovy matky je už proslulá, její nejrůznější kousky legendární. V poslední době ji Lumír podezírá ze závislosti na tabletu a sociálních sítích, což s ní řeší s notnou dávkou nadsázky. Teď ale půjde do tuhého. Vilma Nyklová totiž zjistí, že jí někdo vybílil její účet…

Tvůrci seriálu Ulice občas zařadí do děje i edukativní témata, aby divákům ukázali, jak snadno se dá naletět nejrůznějším podvodníkům a šmejdům. Stačí chvilka nepozornosti, podcenění bezpečného chování na internetu nebo kapka finanční naivity, a hned je o větší či menší trable postaráno.

Tentokrát budou mít plnou hlavu starostí Nyklovi. Postará se jim o to svérázná babi Vilma (Jaroslava Obermaierová), z níž se vyklubal fantom sociálních sítí. Tablet už pomalu nedá z ruky. Neustále musí být na příjmu, pořád si s někým dopisuje. Lumíra (Václav Svoboda) to už začíná docela štvát, protože jeho matka je obrazovkou tabletu úplně zhypnotizovaná. A to nikdy nevěstí nic dobrého…

Důvěřivá Nyklová přijde o tisíce

Vilma je ale opět šťastná, neboť se znovu dostala do centra dění, alespoň mezi přáteli na sociálních sítích. To, že už tolik nechodí mezi lidi, ji najednou netrápí. Fyzický kontakt vyměnila za ten virtuální, který je pro ni momentálně mnohem pohodlnější.

Jenže to má i svá úskalí. A tak ji Lumír a Lexík (Filip Hornyak) raději preventivně proškolili, jak se chovat bezpečně na internetu a sociálních sítích, aby předešli případným malérům. Vilma jen koukala, co všechno je možné.


CelebrityNečekaná zpověď Ornelly Koktové: Moje máma měla poměr s účastníkem Clash of the Stars

Nečekaná zpověď Ornelly Koktové: Moje máma měla poměr s účastníkem Clash of the Stars

Jejich rady si vzala k srdci, teď se ale ukáže, že je občas až příliš důvěřivá. Nebude to dlouho trvat, najednou vtrhne k Lumírovi s úpěnlivou prosbou o záchranu. Z účtu jí totiž zmizí všechny peníze, které tam měla. Lumír sice zavelí: „Žádnou paniku,“ ovšem i jemu to záhy pěkně zamotá hlavu. Kdo a proč se nakonec ujme vyřešení této šlamastyky u Nyklových? A jak to dolehne na nebohou Vilmu?

SmrtDalší bravurní cigaretku si už nedá: Zemřela legendární televizní kartářka Jana Demeterová

Další bravurní cigaretku si už nedá: Zemřela legendární televizní kartářka Jana Demeterová

Podceňování rizik se vymstí

Jsem ráda, že se nám v Ulici daří upozorňovat i na témata, o kterých se ve společnosti hodně mluví. Mezi ně dlouhodobě patří také život seniorů. Přibližujeme ho odlehčeně a vtipně například přes Nyklovy, Peškovy nebo Marečkovy. Osobitá Vilma Nyklová je hodně oblíbenou postavou, a tak se nám daří právě prostřednictvím jejích osudů oslovovat diváky a upozorňovat je na různá úskalí, s nimiž se musí senioři v současnosti poprat,“ vysvětluje kreativní producentka seriálu Ulice Silvia Klasová záměr tvůrčího týmu.

„Jedním z těchto úskalí je také bezpečné chování na internetu a sociálních sítích. Všichni o tom často slýcháme, ale spousta lidí to stále podceňuje. A pak už jim zůstanou jen oči pro pláč,“ pokračuje Silvia Klasová.

Příběhem Vilmy Nyklové na to nyní upozorňujeme nejen Vilminy vrstevníky, ale také mladší generace, které si mnohdy neuvědomují všechna rizika. Těší mě, že dění kolem Vilmy Nyklové je vtipně napsané i zahrané, že se u toho diváci pobaví. Doufám, že je tím oslovíme a přimějeme k opatrnosti, aby se jim nestalo to samé, co důvěřivé Vilmě Nyklové,“ říká kreativní producentka seriálu Ulice.

SOUVISEJICÍ ČLÁNKY

Velký návrat do Ulice: Matka Terezy Jordánové kdysi svedla Boháče, Bára je po 14 letech zpět Ulice

Velký návrat do Ulice: Matka Terezy Jordánové kdysi svedla Boháče, Bára je po 14 letech zpět

Tak šel čas s Františkem z Ulice, který po 18 letech končí: Od pihatého kluka se závislou matkou po vzorného otce Ulice

Tak šel čas s Františkem z Ulice, který po 18 letech končí: Od pihatého kluka se závislou matkou po vzorného otce

Loučení i obrovská radost v Ulici: Utajovaná svatba a odchod nejdůležitější postavy po 18 letech Ulice

Loučení i obrovská radost v Ulici: Utajovaná svatba a odchod nejdůležitější postavy po 18 letech

Herdekbaba Vilma z Ulice randí jako dvacítka: Dva muže pochovala, o třetího se bude prát se sokyní Ulice

Herdekbaba Vilma z Ulice randí jako dvacítka: Dva muže pochovala, o třetího se bude prát se sokyní

Smutná bilance nekonečné Ulice: 6 herců je po smrti, skolila je rakovina, leukémie nebo nechuť žít Ulice

Smutná bilance nekonečné Ulice: 6 herců je po smrti, skolila je rakovina, leukémie nebo nechuť žít

Rozvod Karly a Máry z Ulice nabere překvapivý směr: V soudní síni dojde k nečekané věci Ulice

Rozvod Karly a Máry z Ulice nabere překvapivý směr: V soudní síni dojde k nečekané věci