Vlastimil Harapes (†77) a Hanka Zagorová (†75) přišli o dceru: Syna mu dal až životní partner

Celebrity Vlastimil Harapes (†77) a Hanka Zagorová (†75) přišli o dceru: Syna mu dal až životní partner
Více

Do nebe po krátké intenzivní nemoci navždy odešel Vlastimil Harapes (†77), který celý život toužil po dítěti. Byl dvakrát ženatý, ale ani z jedné lásky nevznikl biologický potomek. Právě s druhou ženou zpěvačkou Hanou Zagorovou (†75) adoptovali holčičku, o kterou ale záhy přišli. Za syna považoval muzikanta Filipa Topola (†48), který zemřel před 11 lety.

Vlastimil Harapes naposledy vydechl ve středu na plicním oddělení na Karlově náměstí, kde byl hospitalizovaný kvůli silnému kašli. Vyšetření mělo odhalit rakovinu na plících a následné metastáze. Informoval o tom Blesk.cz. „Dnes v poledne nás po těžké nemoci opustil emeritní sólista a umělecký šéf Baletu Národního divadla Vlastimil Harapes. Čest jeho památce,“ stojí na Facebooku Národního divadla.

Celý život toužil po dítěti

Vlastimil Harapes byl celkem dvakrát ženatý. Jeho první manželkou byla herečka, režisérka a psychoterapeutka Elena Strupková. „Stát se otcem mi nebylo souzeno. První žena byla herečka a děti mít nechtěla,“ svěřil se pro Blesk před lety Harapes.

RozhovorKrize ve vztahu Dominiky a Zdeňka: Myslivcová se ztrácí před očima a naznačila, že se něco děje

Krize ve vztahu Dominiky a Zdeňka: Myslivcová se ztrácí před očima a naznačila, že se něco děje

V letech 1986 až 1992 byl manželem zesnulé zpěvačky Hany Zagorové. Ta bohužel dětí mít nesměla. „Hana strašně toužila po dítěti a dítě mít nesměla – pozor, ne nemohla, ale nesměla, kvůli své nemoci. Zemřelo by totiž bud dítě, nebo ona. A dříve jednotlivec adoptovat dítě nemohl, na to musel být manželský pár,“ svěřil se pro výše zmíněný web.

Hana a Vlastimil se rozhodli, že se vezmou a adoptují si dítě. Vše bylo na dobré cestě. „Vybrali v jednom dětském domově už takovou větší holčičku Aničku, blondýnku, která dokonce vypadala, že by opravdu mohla být Hančina. Byly jí asi čtyři roky, pamatuji si, jak jí Hanka načančala a připravila pokojíček, aby v něm měla opravdu všechno,“ pokračoval s tím, že nebýt jedné její kamarádky, mohlo být vše jinak.

SmrtBaletní mistr Vlastimil Harapes (†77) je po smrti: Podlehl těžké nemoci

Baletní mistr Vlastimil Harapes (†77) je po smrti: Podlehl těžké nemoci

Známá Zagorové pořádně zavařila

Jenže do toho měla Hanka takovou, opravdu musím říct příšernou kamarádku, kvůli které to skončilo, jak to skončilo. Teda kamarádku, říkejme spíš známou, jako kamarádka se neosvědčila. Sama měla malé dítě. Hance měla pomáhat do té doby, dokud bude zpívat a snad i potom, ale to zase Hana nechtěla,“ vysvětlil před lety důvod celého konfliktu.

Tak ta paní na oplátku někde dohledala babičku téhle holčičky, která o ní najednou projevila zájem. Museli jsme tedy Aničku do domova vrátit. Proto říkám, že jsem fatalista. Nemělo to tak být,“ dodal.

Syna mu dal životní partner

Harapes za syna považoval Filipa Topola (†48), který zemřel v roce 2013. Jeho biologickým otcem byl básník Josef Topol (†80), který byl zároveň životním partnerem Vlastimila Harapese. Proto Harapes bral jako svého syna právě Filipa. Hodně mu na něm záleželo a měli mezi sebou skvělý vztah. „Byl zářivé dítě. Nezkazil žádnou legraci,“ řekl v roce 2013 dojatý Vlastimil Harapes po smutečním obřadu.

SOUVISEJICÍ ČLÁNKY

Ornella Koktová ukázala rodinný archiv: Charlottě Štiková byla před závislostí na drogách rozkošný anděl Celebrity

Ornella Koktová ukázala rodinný archiv: Charlottě Štiková byla před závislostí na drogách rozkošný anděl

Jiří Krampol zažívá v nemocnici muka: Mám pocit, že mi šibne, řekl Celebrity

Jiří Krampol zažívá v nemocnici muka: Mám pocit, že mi šibne, řekl

Tělo Daisy Lee odmítlo silikony, ty praskly a musely ven: Teď budou vytahaná a svislá, pláče Celebrity

Tělo Daisy Lee odmítlo silikony, ty praskly a musely ven: Teď budou vytahaná a svislá, pláče

Ornella Koktová se pořádně odvázala: Nahé tělíčko po třech dětech vystavila v koupelně Celebrity

Ornella Koktová se pořádně odvázala: Nahé tělíčko po třech dětech vystavila v koupelně

Agáta Hanychová prozradila pikantní detaily o údajné partnerce Soukupa a zbavuje se nejdražšího dárku Celebrity

Agáta Hanychová prozradila pikantní detaily o údajné partnerce Soukupa a zbavuje se nejdražšího dárku

Agáta Hanychová tvrdí, že se její právnička zhroutila kvůli Jaromírovi Soukupovi a prozradila obří sumu za soud Celebrity

Agáta Hanychová tvrdí, že se její právnička zhroutila kvůli Jaromírovi Soukupovi a prozradila obří sumu za soud