Umělci, kteří bojovali s drogami: Kocián z Lunetic jde ke dnu, Víťa je na šikmé ploše a Tereza září

Celebrity Umělci, kteří bojovali s drogami: Kocián z Lunetic jde ke dnu, Víťa je na šikmé ploše a Tereza září
Více

Spoustu lidí by si přálo být slavnou celebritou. Mnohdy ale stinná stránka jejich životů převyšuje všechny výhody. Český šoubyznys je sice malý rybníček, ale přesto v něm najdeme osudy hvězd, které se z hvězdné slávy dostaly až na samotné dno. Své by o tom mohl vyprávět zakladatel skupiny Lunetic Martin Kocián (47), moderátorka Tereza Pergnerová (49) nebo frontman skupiny Mandrage Vítek Starý (35). Jak to s nimi vypadá?

Martin Kocián

Martin Kocián býval velkou hvězdou legendární kapely Lunetic. V 90. letech se seznámil s Alešem Lehkým a v roce 1995 společně založili kapelu Lunetic. V roce 1998 spatřil světlo světa jeden z jejich největších hitů „Máma“. Kapela zaznamenala obrovský vzestup a davy fanynek doslova omdlévaly.

Na podpis kapely se stály řady a všichni jim předpovídali velkou a hlavně hvězdnou budoucnost. Bohužel se velmi nadějná kapela rozpadla v roce 2003. Mohl za to problémový Martin Kocián, který nezvládl ukočírovat slávu, večírky a popularitu. Propadl nejenom drogám, ale i alkoholu a závislosti na automatech.

Před 13 lety Martin Kocián v rozhovoru pro Super.cz přiznal, že za drogy utratil miliony. „Situaci jsem tehdy neustál. Vydělal jsem si s Luneticem pět miliónů korun a velká část z těch peněz šla na drogy,“ přiznal.

Martin dal o sobě naposledy vědět na Instagramu dva týdny zpátky. Na videu působil unaveně a strhaně. Z nevysvětlitelného důvodu se začal navážet do ostatních členů kapely s tím, že ho nechali na ulici. „Mě by zajímalo, jestli pořád bereš,“ začali mu psát lidé do komentářů. Pravdou je, že kdysi měl Martin našlápnuto na skvělou kariéru. Nyní akorát padá strmě dolů.

SurvivorAdéla Krejdlová po vyhození ze Survivoru čelí drsné kritice: Fňukáš jako Drahokoupil a upravuješ si fotky

Adéla Krejdlová po vyhození ze Survivoru čelí drsné kritice: Fňukáš jako Drahokoupil a upravuješ si fotky

Víťa Starý

Víťa Starý je bývalý frontman kapely Mandrage, který se dostal na šikmou plochu. Zpěvák spadl do tvrdých drog a začal mít vážné problémy se zdravím. Jednu dobu se dokonce spekulovalo o tom, že mu měli kvůli cukrovce amputovat nohu. Jak se ale zdá, tak to nebyla úplně pravda.

O tu nohu, jak se psalo, nepřišel, ale musí se strašně moc hlídat. Držet životosprávu. S tou jeho cukrovkou to není žádná sranda. On ji dlouho neléčil, kašlal na to a ničil se… Měl hodně divoké období,“ řekl nedávno kamarád Víti Starého redakci CNN Prima News.

Oblíbený zpěvák před pár týdny vzkázal fanouškům, že se vrátí. Všichni zpěvákovi drží pěsti a doufají, že znova nepropadne démonům, se kterými tak dlouho zápasil. Víťa je sice na šikmé ploše, ale pořád má šanci se vrátit zpět.

Tereza Pergnerová

Moderátorka Tereza Pergnerová byla moderátorskou ikonou 90. let. Proslavila se v hudebním pořadu Eso, který uváděla. Už během působení v Esu začala brát drogy. Už v roce 1995 natočila první dokument o své závislosti na pervitinu. Poté se k drogám ještě několikrát vrátila. Nejvíce litovala toho, že po porodu svého syna myslela nejdřív na drogu.

Po porodu syna Samuela spadla do závislosti na heroinu. Moderátorka později přiznala, že za drogy utratila miliony a vše, co si v Esu vydělala. „Myslím, že není horšího okamžiku než rodit vlastní dítě a vědět, že vám běží čas absťáku. Že se pak probudíte, máte syna, víte, že se jmenuje Samuel, ale jediné, co skutečně řešíte, je, že nemáte dávku. Sestřičce jsem tehdy večer, asi se třiceti stehy na břiše, namluvila, že musím urgentně jet domů a odběhla jsem si sehnat dávku,“ přiznala před lety Pergnerová. V roce 2002 nafotila lechtivé snímky pro časopis Leo. Momentálně se naplno věnuje rodině a moderování. Ze všeho se zvládla dostat a žije spokojeným životem.

SOUVISEJICÍ ČLÁNKY

Soukup zatápí Hanychové pod kotlem: Vyhrožuje, že zavolá policii a vytrhne mi Rozárku z náruče, šílí Agáta Celebrity

Soukup zatápí Hanychové pod kotlem: Vyhrožuje, že zavolá policii a vytrhne mi Rozárku z náruče, šílí Agáta

Michal Kocáb přiznal, že byl zamilovaný do Dády Patrasové: Pak přišel frajer se saxofonem Celebrity

Michal Kocáb přiznal, že byl zamilovaný do Dády Patrasové: Pak přišel frajer se saxofonem

Ornella upřímně o na drogách závislé sestře Charlottě: Několikrát jsem se jí snažila pomoct Celebrity

Ornella upřímně o na drogách závislé sestře Charlottě: Několikrát jsem se jí snažila pomoct

Potvrzeno: Dominik Feri dostal za znásilnění tři roky ve vězení s ostrahou Celebrity

Potvrzeno: Dominik Feri dostal za znásilnění tři roky ve vězení s ostrahou

Ornella Koktová o nevěře v Survivoru: Ukázala na neoblíbenou skřetku a podpořila slova Rachel Celebrity

Ornella Koktová o nevěře v Survivoru: Ukázala na neoblíbenou skřetku a podpořila slova Rachel

Jak dnes žije Iva a Marian z Výměny manželek? Věkový rozdíl 27 let není znát, rodina se rozrůstá Celebrity

Jak dnes žije Iva a Marian z Výměny manželek? Věkový rozdíl 27 let není znát, rodina se rozrůstá