Tori Spelling

Victoria Davey Spelling se narodila 16. května 1973 v USA v Kalifornii. Americká herečka a autorka knih se nejvíce zapsala do povědomí lidí rolí Donny v kultovním seriálu Beverly Hills 90210. Tori je dcerou Candy Spelling a televizního filmového producenta Arona Spellinga. Má mladšího bratra Randyho, který je bývalým hercem a od roku 2009 se živí jako životní kouč. Předci pocházejí z židovských rodin, jejichž předkové se přestěhovali do USA z Ruska a Polska. 

Kariéra

Tori byla vedena k herectví od malička. V šesti letech docházela na lekce herectví, které jí zařídil její otec a následně se objevila jako hostující herečka hned v několika seriálech. Ve věku sedmnácti let nastal zlom. Dostala totiž roli Donny Martin v seriálu Beverly Hills 90210. Za roli Donny byla dokonce nominována na dvě ceny Yong Artist Awards a následně se objevila v pokračování seriálu z roku 2020. 

Kromě herectví se také věnuje psaní knih. Její první autobiografie Stori Telling a dostala se na vrchol seznamu New York Times Best Seller a byla vyhlášená nejlepší autobiografií celebrit roku 2009. Později jí vyšly ještě další knihy. 

Nejznámější filmy 

2001 – Scary Movie 2

2006 – Myšlenky na vraždu 

2007 – Polibte nevěstu 

Tori má plastickou operaci prsou, která se příliš nepovedla a nechala si také udělat plastiku nosu poté, co jí do něj kousl papoušek. 

Osobní život 

V roce 2004 se Tori Spelling poprvé vdala za herce a spisovatele Charlieho Shaniana. V roce 2005 se ale během natáčení filmu poznala s hercem Deanomem McDermottem, který byl ovšem v té době ženatý. V roce 2006 se rozvedla se svým první manželem a o pár měsíců si vzala svůj objev a mají spolu pět dětí. V roce 2021 se ovšem nechali slyšet, že manželství již přes rok nefunguje a šli od sebe. 

SOUVISEJICÍ ČLÁNKY

Zahraničí Strmý pád hvězdy Beverly Hills 90210? Tori Spelling se musela i s 5 dětmi přestěhovat do karavanu

Strmý pád hvězdy Beverly Hills 90210? Tori Spelling se musela i s 5 dětmi přestěhovat do karavanu

Hvězda Beverly Hills 90210 Tori Spelling (50) neprožívá v poslední době vůbec dobré životní období. Herečka musela opustit svůj dům, protože se v něm objevily problémy s černou plísní. Seriálová Dona v současné době žije i s pěti dětmi podle zahraničního webu The Post na pláži Ventura...

Zahraničí Donna a Kelly z Beverly Hills po 33 letech: Plastické operace si vybraly daň, s grácií stárne jen jedna

Donna a Kelly z Beverly Hills po 33 letech: Plastické operace si vybraly daň, s grácií stárne jen jedna

Dámy z oblíbeného seriálu Beverly Hills 90210, herečky Tori Spelling (49) a Jennie Garth (50), se objevily opět bok po boku. Blondýnky navštívily pořad Good Day NY, který se natáčel v New Yorku. Dvě nejlepší kamarádky před několika dny vydaly novou kolekci domácích dekorací BFF Collection. Informoval...