Taťána Makarenko

Modelka Taťána Makarenko se narodila 1. října 1989 v Belce v Oděské oblasti na Ukrajině. Taťána je zakladatelka a ředitelka soutěže krásy Miss Czech Republic a od roku 2019 Mister Czech Republic. Oba rodiče Taťány jsou z Ukrajiny a do Česka přišla s matkou v devíti letech. Na základní školu docházela v Teplicích, následně nastoupila na gymnázium v Teplicích, ale přešla na gymnázium v Dubí, kde v roce 2010 odmaturovala. Poté studovala na Metropolitní univerzitě v Praze obor Mezinárodní vztahy a evropská studia, kde získala v roce 2015 magisterský titul. Taťána Makarenko žije v Praze a mluví anglicky, německy, rusky a španělsky. 

Kariéra

V roce 2010 založila Taťána Makarenko soutěž krásky Miss Face, která byla v roce 2018 přejmenována na Miss Czech Republic. V roce 2019 založila mužskou odnož Mister Czech Republic. 

Ocenění 

2008 – Miss Severních Čech 2. místo 

2009 – iMiss Párty Planet 1. místo 

2010 – Miss Poupě 1. místo 

2013 – Miss Eurovision of the World – TOP 6, 6. místo

2014 – World Miss University TOP 6, 5. místo 

2015 – Miss Grand International TOP 20, 11. místo 

2015 – Miss Supranational TOP 20, Miss Photogenic, 12. místo 

Zajímavosti 

  • Na Ukrajinu jezdí za svojí rodinou, bydlet by tam však nikdy nechtěla 

Osobní život 

Taťána Makarenko randila osm a půl let s hokejistou Zdeňkem Bahenským. Dali se dohromady v roce 2012, ale v roce 2020 se konal rozchod. Od května 2020 je partnerem modelky Martin Pánek, který podniká v gastro průmyslu a je spolumajitelem akciové společnosti Vyšehrad 2020. 

SOUVISEJICÍ ČLÁNKY

Módní policie Módní policie z Miss očima návrháře Navrátila: Sharlota jako na maturáku, Myslivcová mohla doladit detail

Módní policie z Miss očima návrháře Navrátila: Sharlota jako na maturáku, Myslivcová mohla doladit detail

Prohlédněte si výběr šatů slavných českých dam, které oblékly na slavnostní vyhlášení letošního ročníku soutěže krásy Miss Czech Republic 2024 v pražském Foru Karlín. Odborným okem zhodnotil výběr rób uznávaný módní návrhář Dominik Navrátil. Která z dam zazářila? Kdo naopak by měl být příště důmyslnější?

Rozhovor Miss Czech Republic Adéla Štroffeková o partnerovi a výrazné změně vzhledu: Byla jsem tvrdá a nesympatická

Miss Czech Republic Adéla Štroffeková o partnerovi a výrazné změně vzhledu: Byla jsem tvrdá a nesympatická

Včera ve Foru Karlín proběhl galavečer Miss Czech Republic a vítězkou se stala pro rok 2024 jedenadvacetiletá studentka Adéla Štroffeková. Redakce VipStar.cz samozřejmě byla na místě. Hned na začátek mohli diváci vidět skvělou show, která dosahovala světových rozměrů. Půvabná vítězka hned po korunovaci poskytla rozhovor VipStar.cz.

Celebrity Vítězkou Miss Czech Republic se stala Adéla Štroffeková: Je na pohled nerozeznatelná od Penélope Cruz

Vítězkou Miss Czech Republic se stala Adéla Štroffeková: Je na pohled nerozeznatelná od Penélope Cruz

Finálový galavečer se odehrál 11. května 2024 ve Forum Karlín a byl vysílán v přímém přenosu na televizní stanici NOVA FUN ve 20.20. Večerem diváky provedli moderátoři Ondřej Novotný (47) a Natálie Kočendová (24), vítězka světové soutěže TOP MODEL OF THE WORLD 2022 a redakce VipStar.cz je...

Celebrity Obrovský úspěch pro Česko: Novou Miss World je Krystyna Pyszková

Obrovský úspěch pro Česko: Novou Miss World je Krystyna Pyszková

Krystyna Pyszková (25), která je vítězkou Miss Czech Republic v roce 2022, vyhrála dnes titul Miss World 2024 v indické Bombaji. Rodačka z Třince kromě práv na Karlově Univerzitě studuje ještě obchodní administraci v Innsbrucku. Ráda maluje, cestuje, jezdí na koni a má vlastní projekt zaměřený na...

Rozhovor Taťána Makarenko vysvětlila záhadný postoj ke kauze manžela podezřelého ze znásilnění

Taťána Makarenko vysvětlila záhadný postoj ke kauze manžela podezřelého ze znásilnění

Ředitelka Miss Czech Republic Taťána Makarenko (34) je neustále v jednom kole. V současné době se plně věnuje přípravám na finále letošního ročníku Miss, který proběhne již v květnu. Aby toho nebylo málo, tak před několika týdny musela čelit velmi nepříjemné zprávě. Její manžel Martin Pánek byl...

Rozhovor Být finalistkou Miss Czech Republic je řehole: Taťána Makarenko promluvila o šikaně kvůli barvě pleti

Být finalistkou Miss Czech Republic je řehole: Taťána Makarenko promluvila o šikaně kvůli barvě pleti

Na tiskové konferenci k letošnímu ročníku soutěže krásy Miss Czech Republic 2024 v pražském Casablanca Sky Baru představila ředitelka soutěže Taťána Makarenko (34) deset dívek, které se dostaly do finále. A při této příležitosti jsme vyzpovídali sympatickou Taťánu Makarenko.