Survivor Česko Slovensko

Survivor Česko Slovensko 2022 je jedna z nejdrsnějších reality show TV Nova. Z celého množství přihlášených uchazečů bylo vybráno 8 Čechů, 4 Slováci a 12 veřejně známých osobností. Všech 24 soutěžících bude bojovat o přežití v Dominikánské republice. A nejen to. Survivor Česko Slovensko startuje 17. ledna 2022 na Voyo, 18. ledna odvysílá premiérový díl TV Nova a 19. ledna TV Markíza. 

Historie

Formát pořadu Survivor vytvořil v roce 1992 pro britskou televizní produkční společnost Planet 24 televizní producent Charlie Parsons. Jako první však byla v roce 1997 vyrobena švédská verze s názvem Expedition Robinson. Americká verze Kdo přežije je vysílána od roku 2000. V Česku byla v roce 2006 odvysílaná obdoba soutěže s názvem Trosečník a v letech 2017 až 2018 Robinsonův ostrov 1 a Robinsonův ostrov 2. V roce 2022 přišla TV Nova a Tv Markíza. 

Pravidla

Pokud soutěžící budou nabízet ostatním podíl z výhry, mohou být okamžitě vyloučeni. Stejně tak musí dodržovat české zákony a zákony země, kde se natáčí a nesmí se dopustit žádného násilí. Soutěžící, který obstojí ve všech výzvách získá pohádkovou odměnu 2 500 000 korun.

Natáčení

Nejdříve budou muset soutěžící v rámci kmene spolupracovat, aby se jako tým dostali co nejdál a vyhnuli se vyřazování. Účastníky čeká spoustu překážek v podobě nedostatku jídla, těžkých úkolů, nevyzpytatelné přírody a boje o přežití. 

Potravu většinou získají nebo dostanou za odměnu, po vyhrané soutěži nebo výzvě. Hrát se bude samozřejmě tako o imunitu, chránící před vyloučením na kmenové radě. S sebou na ostrov si mohou vzít jen několik kusů oblečen, boty nebo ponožky. Po kmenové radě musí jeden člen týmu soutěž opustit. 

Po vyřazení  poloviny účastníků drsné reality show dochází ke sloučení zbývajících soutěžících do jednoho jmene. Následuje boj každý sám za sebe, kdy soutěžící bojují o individuální imunitu, která je může ochránit před vyřazením. 

Moderátor

Roli moderátů se zhostí ostřílený moderátor a komentátor bojových sportů Ondřej Novotný. Slovenskou stranu bude zastupovat Martin Šmahel, kterého Slováci znají především z oblíbeného online pořadu FarmaX-tra. 

Soutěžící 

Kmen MAO

Vojtěch Drahokoupil 

Iva Pazderková

Tomáš Zástěra

Nikola Čechová

Chili Ta Thuy Dung 

Barbora Jánová

Matěj Paprčiak 

Daniel Štrauch (GoGo) 

Xénia Gregušová

Gábor Boráros

Nathan Christián Dzaba

Veronika Havlik 

 

Kmenz AZUA

Adam Raiter 

Lukáš Urban 

Enrique Lysonek 

Johana Špačková 

Monika Star

Tomáš Benko 

Vladimír Čapek 

Lenka Zuzulová 

Veronika Přikrylová 

Dominika Šimová 

Branislav Martanovič 

Aylin Saran 

SOUVISEJICÍ ČLÁNKY

Ulice Hvězda Survivoru Tomáš Zástěra v Ulici: Drsná hádka na narozeninové oslavě

Hvězda Survivoru Tomáš Zástěra v Ulici: Drsná hádka na narozeninové oslavě

Tonda Hložánek nedokáže skousnout, že syn Jirka kandiduje ve volbách proti němu, a dokonce kritizuje výsledky jeho strany za uplynulé roky, byť to z Jirkovy strany není vůbec myšleno osobně. Teď to Tonda ještě více vyhrotí, bohužel přímo na své narozeninové oslavě. Co je moc už i...

Celebrity Anna Kadeřávková nenápadně prozradila důvod rozchodu s GoGem: Pak si vše rozmyslela a smazala

Anna Kadeřávková nenápadně prozradila důvod rozchodu s GoGem: Pak si vše rozmyslela a smazala

Herečka Anna Kadeřávková (25) má v lásce smůlu. Už třetí vztah jí nevyšel. Na začátku to vypadalo na toho pravého, ale vztah se slovenským youtuberem Danielem Štrauchem (25) vydržel pár měsíců. Kadeřávková konec oznámila na sociálních sítích a o pár dní později naznačila důvod rozchodu. Ani ne...

Celebrity 3 velké lásky a 3 smutné rozchody: Bývalá hvězda Ulice Anna Kadeřávková stále nemůže najít toho pravého

3 velké lásky a 3 smutné rozchody: Bývalá hvězda Ulice Anna Kadeřávková stále nemůže najít toho pravého

Oblíbená herečka Anna Kadeřávková (25) oznámila na Instagramu zprávu, kterou nikdo nečekal. Po několika měsících velké lásky se rozchází s youtuberem Danielem Štrauchem (25) alias GoGoManem. Půvabná herečka má zkrátka v lásce smůlu a stále se jí nedaří najít toho pravého. S kým vším to vypadalo na...

Celebrity První fotky hvězdy Survivoru a nové milenky: Gábor Boráros opustil rodinu a dal přednost žhavé krásce

První fotky hvězdy Survivoru a nové milenky: Gábor Boráros opustil rodinu a dal přednost žhavé krásce

MMA zápasník Gábor Boráros (30) budí dojem, že si nemůže vybrat. Po rozchodu se snoubenkou Monikou Jákliovou (28) netrvalo dlouho a Gábor si našel náhradu. Na sociálních sítích se objevil na snímcích po boku půvabné černovlasé krásky. To většinu fanoušků dost překvapilo, protože poměrně nedávno sdílela jeho...