Robinsonův ostrov 1

První řada reality show Robinsonův ostrov se natáčela v roce 2016 na Filipínách, na ostrovech Caramoan a byla vysílána na TV Nova od 16. ledna 2017 do 3. května 2017. 

Moderátoři 

Moderátorem drsné show se stal sportovní komentátor a moderátor Ondřej Novotný. 

Soutěžící

Katie (Kateřina Hrabčáková) 

Barča (Barbora Hájková)

Kačka (Kateřina Šuriaková) 

Iveta (Iveta Stará)

Bazi (Petr Bazger)

Bidlo (Radomír Řezanina)

Tereza (Tereza Mašková)

Míla (Miloš Brt)

Zdeněk (Zdeněk Doubek)

Lucka (Lucie Zahradníková) 

Radovan (Radovan Koreň)

Petra (Petra Palusková)

Terka (Tereza Mikšaníková)

Nika (Nikola Doneová)

David (David Chaloupský)

Martin (Martin Vévoda)

Jakub (Jakub Čejpa)

Marek (Marek Orlík)

Výherci

Vítězem první řady reality show Robinsonův ostrov se stal tehdy třiadvacetiletý student marketingu z Opavy Marek Orlík. Odnesl si pohádkovou výhru ve výši 2 500 000 korun. 

Způsob hlasování 

V první polovině hry bojují kmeny proti sobě. V druhé polovině po sloučení dochází k tomu, že každý z účastníků bojuje sám za sebe. Po vyřazení z kmene byli soutěžící posláni na ostrov vyloučení, z něhož se mohli později zpět dostat do hlavní hry. Jakmile ale soutěžící prohrají souboj na ostrově vyloučení, jdou do hotelu a vrátí se do hry jako členové poroty. Porota se v první sérii Robinsonova ostrova účastnila pouze závěrečné kmenové rady, kdy následně bylo rozhodnuto o vítězi. 

Kontroverze 

V první řadě reality show Robinsonův ostrov se do paměti diváků nejvíce zapsala playmate Petra Palusková, která proslula hláškou “já kadím” ve chvíli, kdy ji kamera načapala na pláži jak vykonává potřebu. Kromě toho ji někteří soutěžící považovali za méně chytrou a tím pádem za nejslabšího člena celé show. Kvůli nedostatku jídla si přivodila zdravotní komplikace, kvůli kterým musela být pod dozorem lékařů. 

Podobně na tom byla i blonďatá účastnice Kateřina Šuriaková, která sice bojovala jako lev, ale soutěž musela předčasně opustit kvůli vážnému zánětu ledvin. Lidé si ji pamatují hlavně díky tomu, že na ostrově třicet dní menstruovala, jak se sama později svěřila. 

SOUVISEJICÍ ČLÁNKY

Reality show Vzpomínáte si na Petru Paluskovou? Hvězda Robinsonova ostrova se zhroutila a přiznala, že je na dně

Vzpomínáte si na Petru Paluskovou? Hvězda Robinsonova ostrova se zhroutila a přiznala, že je na dně

V první řadě drsné reality show Robinsonův ostrov patřila Petra Palusková (30) mezi nejvýraznější soutěžící. Od té doby ale uplynulo pět let a Petra se postupem času stáhla. Nedávno se na sociálních sítích svěřila, že padla na úplně dno a rozhodně se necítí v pohodě. Co se...