Princ William

Princ William Arthur Philip Louis, vévoda z Cambridge, hrabě ze Strathearnu, baron Carrickfergusu se narodil 21. června 1982 v Londýně a je nejstarší syn Charlese, prince z Walesu a jeho první manželky princezny Diany. Princ William je rytířem Podvazkového řádu a vystudoval magistra umění. Je také prezidentem Anglické fotbalové asociace a stal se druhým následníkem britského trůnu. Princ William pracoval jako pilot záchranné helikoptéry Sea King u britského Královského letectva. 

 

Rodinné vazby 

Královna Alžběta II. – babička 

Princ Philip – dědeček 

Princ Charles – otec 

Princezna Diana – matka

Princ Harry – bratr 

Kate Middleton – manželka 

Princ George – syn 

Princezna Charlotte – dcera

Princ Louis – syn

Meghan Markle – švagrová

Archie – synovec 

Lilibet Diana – neteř 

 

Osobní život

V roce 2003 se začal stýkat se svojí spolužačkou Kate Middleton a o dva roky později v roce 2005 se dostal jejich vztah do povědomí médií. V roce 2007 proběhla krátká zpráva o tom, že se měli rozejít, ale téhož roku tyto spekulace oba vyvrátili. 

 

V říjnu 2010 se zasnoubili na dovolené v Keni. Svatba se konala v pátek 29. dubna 2011 v opatství Westminster. Dne 22. července 2013 se jim narodil první syn George Alexander Louis. Dne 2. května 2015 přišla na svět dcera Charlotte Elizabeth Diana a třetí potomek přišel na svět 23. dubna 2018 a dostal jméno Louis Arthur Charles.

SOUVISEJICÍ ČLÁNKY

Celebrity Kate s Williamem se musí rozhodnout. Svým dětem tím nenávratně změní životy

Kate s Williamem se musí rozhodnout. Svým dětem tím nenávratně změní životy

Princ William (42) a princezna Kate (42) se podle nejnovějších zvěstí rozhodují, jestli udělají změnu, která zásadním způsobem ovlivní životy jejich dcery princezny Charlotte (9) a mladšího syna prince Louis (6). Z obliga je coby následník trůnu nejstarší princ George (10).

Celebrity Co se doopravdy děje s nemocnou Kate: Unikly detaily o léčbě rakoviny, čas hraje velkou roli

Co se doopravdy děje s nemocnou Kate: Unikly detaily o léčbě rakoviny, čas hraje velkou roli

Léčba rakoviny princezny Kate (42) pokračuje, ale nakolik úspěšně, to drží Buckinghamský palác pod pokličkou. O tom, jak se manželce prince Williama (42) daří, teď řekla detaily bývalá mluvčí královny Alžběty II. (†96). Její slova nejspíš mnohé překvapí.

Zahraničí Dojemný vzkaz nemocné Kate oslavenci princi Williamovi(42): Moc tě milujeme táto, píší

Dojemný vzkaz nemocné Kate oslavenci princi Williamovi(42): Moc tě milujeme táto, píší

Následník britského trůnu, princ William, dnes slaví dvaačtyřicáté narozeniny a slaví s ním nejen celé Spojené království, ale i Commonwealth. Britská královská rodina svému členovi popřála pro ně velmi neobvyklým způsobem - fotografií, kde je princ William zachycen v dosud nejcivilnější podobě vůbec. Následník trůnu je na...

Zahraničí Léčba se komplikuje. Kate se možná nevrátí už nikdy, uniklo z paláce

Léčba se komplikuje. Kate se možná nevrátí už nikdy, uniklo z paláce

Léčba princezny Kate (42) je extrémně náročná. Zákeřné rakovině se ale nehodlá podvolit a bojuje s ní ze všech sil. Podle zdrojů z Buckinghamského paláce je ale možné, že ve formě jako před onemocněním už manželku prince Williama (41) nikdy neuvidíme.

Zahraničí Princezna Kate měla předat děsivý vzkaz. Potom už ji nikdo neviděl

Princezna Kate měla předat děsivý vzkaz. Potom už ji nikdo neviděl

Fanoušci se dlouhodobě obávají o princeznu Kate (42), která bojuje s rakovinou. Jako ještě větší problém než zákeřnou nemoc vnímají fakt, že se vůbec neukazuje na veřejnosti. Konspiračním teoriím teď nahrála slova anglického mentalisty Derrena Browna. Ten se měl s Kate setkat dva týdny předtím, než ji...

Zahraničí William konečně promluvil o stavu Kate. Nečekaná slova plná bolesti

William konečně promluvil o stavu Kate. Nečekaná slova plná bolesti

Zájem veřejnosti o zdravotní stav princezny Kate (42) zkoušené zákeřnou rakovinou neutichá. Otázkám ale musí čelit princ William (41), protože Kate kvůli náročné léčbě nikam nechodí.