Love Island

Reality show Love Island je celosvětově známá a úspěšná show, která se na první pohled velmi podobá reality show Hotel Paradise, který se na českých obrazovkách objevila v roce 2012. První série Love Island a odehrála na Kanárských ostrovech a vysílala se na obrazovkách TV Nova a Voyo 19. září 2021. První řadu vyhrál pár Laura a Martin, kteří si rozdělili výhru dva miliony korun. 

Režie

Marína Mlkvá, Jan Březina, Ivan Huljak 

Scénář 

Tomáš Chvála 

Historie

Love Island je britská seznamovací reality show. Jedná se o obnovu dřívějšího seriálu o celebritách stejného jména, který se vysílal ve dvou sériích v letech 2005 až 2006 na ITV. Průvodcem sérií byl Iain Stirling a až do jejího pozastavení v roce 2019 ji moderovala Caroline Flack. Show Love Island se vysílala například ve Velké Británii, v USA, Austrálii, Německu, Nizozemí nebo Polsku a celosvětově bylo doposud vyrobeno 15 verzí a show vytvořili ho Brent Baker, Mark Busk-Cowely, Tom Gould a Joe Scarrat. 

Pravidla

Účastníci během soutěže tvoří páry, intrikují nebo spřádají plány. Kdo ovšem ze soutěžících není spárovaný nebo tvoří vztah za nějakým účelem, tak mu hrozí, že bude muset vilu opustit. Důležité není jenom najít si lásku svého života, ale také získat si přízeň diváků, kteří ve finále rozhodují o tom, který pár si odnese domů pohádkovou výhru dva miliony korun. 

Natáčení

Skupina mladých lidí z Česka a Slovenska se zavře na tři měsíce do vily na Kanárských ostrovech a po celou dobu budou společně sdílet jeden prostor, který kromě samotné vily zahrnuje například bazén, posilovnu, gril a relax zónu. Soutěžící si ale nemají užívat jenom nádherné vily a krásného počasí, ale jejich hlavním cílem je, najít si opravdovou lásku.

Love Island Extra

K show Love Island patří i speciální pořad Love Island Extra, kterým provázel Vojtěch Drahokoupil a slovenská topmodelka Saša Gachulincová. Do pořadu byli zváni hosté nebo soutěžící, kteří vypadli. 

Moderátor 

Moderátorkou první řady reality show Love Island se stala blogerka Nikol Moravcová, která věří, že v této show je možné nalézt životního partnera. O tom svědčí i fakt, že někteří soutěžící z jiných zemí si ve vile skutečně našli partnera, se kterým zůstali dlouho po skončení pořadu a najdou se i tací, kteří se dokonce vzali a mají spolu děti. 

Soutěžící 

Tereza (24) – choreografka, tanečnice z Prahy

Viktória (20) – modelka

Mishala Orth (28) – zpěvačka

Markéta Chytilová (20) – modelka a studentka 

Laura (22) – studentka a influencerka 

Martin (27) – svářeč a fotbalista 

Vilém (21) – student 

Jan (32) – pivovarník 

Petr Havránek (25) – model a audiovizuální umělec

Petr G. (29) – fotograf 

Do reality show Love Island se postupně zapojuje víc soutěžících. Mezi ty nejvýraznější patřila Nikol Treterová nebo Viviane Kerstin Terschawetz.

SOUVISEJICÍ ČLÁNKY

Reality show Slavný barber je dávno minulostí: Miss Natálie Kočendová vytasila drápky a muže snů hledá v Love Islandu

Slavný barber je dávno minulostí: Miss Natálie Kočendová vytasila drápky a muže snů hledá v Love Islandu

Modelka Natálie Kočendová (22) po rozchodu s barberem Laky Ryalem (31) zkouší hledat štěstí a lásku v reality show TV Nova Love Island 2022. Pořad odstartoval 19. září na Voyo. V prvním díle se představilo deset soutěžících, kteří touží po lásce a vztahu. Pro většinu bylo velkým...

Celebrity Startuje Love Island 2: Mezi 10 finalisty je dvojnice Seleny Gomez nebo nezkušený zajíček s vyděšeným výrazem

Startuje Love Island 2: Mezi 10 finalisty je dvojnice Seleny Gomez nebo nezkušený zajíček s vyděšeným výrazem

Oblíbená reality show Love Island 2, ve které deset finalistů bude hledat lásku svého života, startuje 19. září večer na Voyo a o den později na TV Nova. Pod dohledem televizních kamer budou bojovat o pohádkovou výhru modelky, studentky, holič, kopie Seleny Gomez (30) nebo nesmělý zajíček.