Lenka Krobotová

Lenka Krobotová se narodila 10. března 1977 v Plzni a je česká herečka, dcera herce a režiséra Miroslava Krobota a herečky Hany Doulové. Vystudovala činoherní herectví na DAMU. Má dva bratry. 

Kariéra 

V roce 2000 se stala členkou souboru Dejvického divadla. Vedle divadla působí i jako filmová a rozhlasová herečka. V roce 1993 se objevila ve svém prvním filmu Šakalí léta. Lidé si ji ale nejvíce pamatují ze seriálu Ohnivý kuře a z filmu Díra u Hanušovic, za který získala Českého lva. Samu sebe hrála v seriálu Zkáza Dejvického divadla z roku 2019, kde hrála společně se svým otcem. Nejdříve se věnovala lidovému a scénickému tanci. Vytvořila i několik zajímavých rolí v rozhlase, jako byla např. Maryša ve stejnojmenné inscenaci. Patří k nejúspěšnějším hercům svojí generace. 

 

Osobní život 

S bývalým manželem Václavem Havelkou má syny Šimona a Eliáše. 

SOUVISEJICÍ ČLÁNKY

Módní policie Takhle na červený koberec rozhodně ne: 5 hvězd, které na loňských Varech spáchaly módní harakiri

Takhle na červený koberec rozhodně ne: 5 hvězd, které na loňských Varech spáchaly módní harakiri

Filmový festival v Karlových Varech je vždy jedna z největších události roku. Loňský 55. ročník nebyl výjimkou a na červeném koberci se vystřídala řada hvězd. Některé při zahájení svými modely okouzlily všechny přítomné, ale byli i tací, kteří šlápli vedle. Podívejme se na 5 osobností, které na...