Ewa Farna

Ewa Farna se narodila 12. srpna 1993 v Třinci. Jedna z nejtalentovanějších a nejúspěšnějších českých zpěvaček má polskou národnost a státní občanství České republiky. Základní školu absolvovala ve Vendryni a následně polské gymnázium v Českém Těšíně. Ewa má dva sourozence Adama (1995) a Magdalénu (2006). Po střední škole studovala práva ve Varšavě, ale studium po prvním roce ukončila. 

Kariéra

Zpěvačku Ewu Farnou objevil producent Lešek Wronka. V roce 2006 Ewa nazpívala singl Měls mě vůbec rád na stejnojmennou desku, která vyšla v listopadu 2006. Téhož roku v anketě Český Slavík Mattoni vyhrála ocenění Objev roku. První koncert měla v Třinci 16. března 2007. 

Diskografie

2006 – Měls mě vůbec rád 

2007 – Ticho 

2008 – Blíž ke hvězdám 

2009 – Virtuální 

2010 – EWAkuacja

2013 – (W)INNA

2014 – Leporelo 

2015 – Inna

2020 – Singles & Specials

Nejznámější písničky 

Boky jako skříň

Měls mě vůbec rád 

Boží mlejny melou 

Zapadlej krám

Ty jsi jako já

Na ostří nože

Tělo 

V roce 2011 moderovala s kolegou zpěvákem Tomášem Klusem Ceny Anděl. V roce 2013 se objevila po boku Pala Habery a Ondřeje soukupa v porotcovském křesle show SuperStar. V únoru 2014 vystupovala v Německu a následně v Dublinu. V roce 2016 měla za sebou více než sto televizních vystoupení, odehrála přes pět set koncertů a jela čtyři samostatná turné. K desetiletému výročí kariéry v roce 2016 uspořádala koncert v pražském Fórum Karlín. V roce 2020 opět moderovala Ceny Anděl, od 28. listopadu 2021 se stala moderátorkou show SuperStar a 19. listopadu 2021 se umístila na prvním místě v anketě Český Slavík. 

Ocenění

2006 – Objev roku – Český Slavík Mattoni 

2008 – třetí místo v anketě Český Slavík

2010 – Ceny Anděl 

2011 – třetí místo v anketě Český Slavík 

2012 – třetí místo Český Slavík Mattoni 

2014 – třetí místo v anketě Český Slavík 

2015 – třetí místo v anketě Český Slavík 

2016 – třetí místo v anketě Český Slavík 

2017 – druhé místo v anketě Český Slavík 

2021 – první místo v anketě Český Slavík 

Zajímavosti

Dne 22. května 2012 po 6. hodině ráno na cestě mezi Třincem a Vendryní nezvládla řízení a havarovala. Nehoda se obešla bez vážnějších zranění, vůz byl ale zcela zničen. Přivolaná policie naměřila zpěvačce v dechu alkohol s výsledkem do jednoho promile (0,8), ale příčinou bylo usnutí za volantem. Zpěvačce byl odebrán řidičský průkaz na dva roky. 

Osobní život 

V roce 2011 randila Ewa Farna s kolegou Tomášem Klusem. Vztah vydržel pouze půl roku a jako důvod rozchodu uvedli pracovní povinnosti. Poté chvíli chodila s hudebníkem Marcusem Tranem, která zpěvačku ale podváděl s moderátorkou Martinou Gavriely. Od roku 2013 randila s členem svojí kapely Martinem Chobotem. V roce 2017 se konala svatba a začátkem června 2019 se jim narodil syn Artur. 10. listopadu 2021 zpěvačka oznámila přes sociální sítě, že čekají další dítě. A v březnu 2022 se jim narodila dcera Ella. 

SOUVISEJICÍ ČLÁNKY

Celebrity Blíž k fanouškům nebo penězům? Lidé se drsně pustili do Ewy Farne. Chceš na nás jen vydělat, vzkazují

Blíž k fanouškům nebo penězům? Lidé se drsně pustili do Ewy Farne. Chceš na nás jen vydělat, vzkazují

Oblíbená zpěvačka Ewa Farna (29) pořádně naštvala všechny své fanoušky. Na Instagramu přišla s velkou novinkou, ale jestli si myslela, že lidi potěší, tak se šeredně spletla. Farna veřejnosti oznámila, že spouští Patreon. Platformu, která umožňuje fanouškům nebo "patronům" platit tvůrcům za jejich práci. Takový krok rozlítil...

Celebrity Rodinná tragédie manžela Ewy Farne Martina Chobota: Deprese, domácí násilí a sebevražda maminky

Rodinná tragédie manžela Ewy Farne Martina Chobota: Deprese, domácí násilí a sebevražda maminky

Hudebník a manžel zpěvačky Ewy Farne (29) Martin Chobot (29) po odchodu z kapely jeho ženy přišel s debutovou sólovou deskou Pootevřené dveře. Skladby jsou úzce spjaty se zpěvákovou maminkou, která měla těžký život. Domácí násilí a deprese ji nakonec dohnaly až k sebevraždě.

Celebrity Tereza Pergnerová si na Slavících vystřelila z nevěrného Vémoly: Karlos reagoval kyselým obličejem

Tereza Pergnerová si na Slavících vystřelila z nevěrného Vémoly: Karlos reagoval kyselým obličejem

Podívejte se s námi, jak to probíhá na slavnostním 60. předávání cen Českých slavík, které se koná v pražském Foru Karlín. Slavíka v kategorii zpěvaček získala Lucie Bílá (56), druhá se v anketě popularity umístila loňská vítězka Ewa Farna (29), třetí místo obhájila Eva Burešová (29). Slavnostní...

Celebrity Mateřství Ewě Farne neskutečně svědčí: Sdílela dojemný snímek s dcerou a fanoušci se mohli rozplynout

Mateřství Ewě Farne neskutečně svědčí: Sdílela dojemný snímek s dcerou a fanoušci se mohli rozplynout

Ewa Farna (28) si momentálně užívá mateřství plnými doušky. Není tomu tak dávno, kdy porodila dceru Ellu a Artur má tak doma malou parťačku. Vedle mateřství se zpěvačka naplno věnuje své profesi a se vším jí samozřejmě pomáhá partner Martin Chobot. Na sociálních sítích Ewa sdílela dojemný...