Barbora Poláková

Barbora Poláková se narodila 3. října 1983 v Kolíně a živí se jako česká herečka a zpěvačka. Po ukončení EKO Gymnázia v Poděbradech pokračovala oborem činohra na Divadelní fakultě Akademie múzických umění v Praze, kde byli jejími učiteli Jana Hlaváčová nebo Ladislav Mrkvička.

Kariéra 

Po dokončení studií se stala členkou Divadla na Vinohradech. Účinkovala v divadelní hře , Blonďatá bestie, ve které ztvárnila českou političku Kritýnu Kočí. Natočila klipy k písním SuperStar od Supercroo a Láska tě spoutá Petra Muka. Dále natočila úspěšné klipy k songu Kráva nebo v roce 2012 se zpěvákem Davidem Kollerem se autorsky a interpretačně podílela na protestsongu Sami (jsme v prdeli), který byl složen pro politický kabaret Blonďatá bestie II.: Blonďatá bestie vrací úder. V roce 2015 vydala své první, eponymní, album, kterému vyšel singl Nafrněná s klipem, který natočila Tereza Kopáčová. 

Diskografie 

2015 – Barbora Poláková

2018 – ZE.MĚ

Nejznámější písničky 

Nafrněná 

Kráva 

Sami dva 

Poď si 

Filmografie 

2006 – Kráska v nesnázích 

2008 – František je děvkař 

2011 – Lov 

2012 – Definice lásky 

2020 – Krajina ve stínu

2020 – Bábovky 

2021 – Prvok, Šampón, Tečka a Karel 

Zajímavosti 

  • V roce 2012 se zúčastnila oblíbené taneční soutěže StarDance 
  • Od podzimu 2013 byla jednou z představitelek hlavní role Lucie v muzikálu Lucie, větší než malé množství lásky 
  • V roce 2015 získala za song Nafrněná Cenu Anděl za skladbu roku 
  • V roce 2015 poodkryla veřejnosti rodinnou historii v televizním populárně genealogickém pořadu Tajemství rodu. Díky profesionálním genealogům mimo jiné poznala své vzdálené příbuzné  

Osobní život 

V roce 2007 chodila s hercem Tomášem Měcháčkem, ale po pár letech randění se rozešli. Kolem roku 2014 se začala objevovat po boku baviče a herce Pavla Lišky. Má s ním dvě děti. Dceru Ronju (2015) a dceru Riku (2017). V roce 2021 do médií přiznali, že spolu už tři roky netvoří pár.

SOUVISEJICÍ ČLÁNKY

Módní policie Takhle na červený koberec rozhodně ne: 5 hvězd, které na loňských Varech spáchaly módní harakiri

Takhle na červený koberec rozhodně ne: 5 hvězd, které na loňských Varech spáchaly módní harakiri

Filmový festival v Karlových Varech je vždy jedna z největších události roku. Loňský 55. ročník nebyl výjimkou a na červeném koberci se vystřídala řada hvězd. Některé při zahájení svými modely okouzlily všechny přítomné, ale byli i tací, kteří šlápli vedle. Podívejme se na 5 osobností, které na...