Šimon z Ulice riskuje nejen vlastní život kvůli holce: Kdo se ocitne ještě v ohrožení?

Ulice Šimon z Ulice riskuje nejen vlastní život kvůli holce: Kdo se ocitne ještě v ohrožení?
Více

V seriálu Ulice se tento týden odehraje pořádné drama. Šimon si bude chtít dokázat, že má i na velké výzvy. Zároveň by rád zapůsobil na Valerii, a tak se rozhodne vylézt na vysoký komín bez jakéhokoliv jištění. Bohužel tentokrát pořádně přecení své síly i psychiku. Kdo a jak ho bude zachraňovat?

Tvůrci seriálu Ulice občas překvapí diváky dějem, který část z nich šmahem odsoudí jako nereálný. Ostatní naopak ocení, že i to je ze života. Mají totiž ve svém okolí někoho, kdo si něčím podobným sám prošel. Samostatnou kapitolou jsou osudy dospívajících dětí a jejich rodičů, kteří občas nedělají nic jiného, než řeší náročnou pubertu potomků.

Do této kategorie občas spadají také Gábina (Aneta Krejčíková) a Šimon (Jakub Krause), kteří si v Ulici už prošli ledasčím. Přestože je Šimon vcelku pohodář a rozhodně nemíní mámu nijak trápit, někdy i on šlápne vedle a udělá takový malér, že to začne zajímat i sociálku nebo policii.

Šimon přestřelí

Také tentokrát Šimon pořádně přestřelí, navíc kvůli holce. Před Valerií (Jindřiška Koryntová), s níž se nedávno rozešel, se bude chtít předvést, a tak ho nenapadne nic jiného než trumfnout svého domnělého soka Barta a vylézt na vysoký tovární komín dříve jak on. Má to ale malý háček. Bart je mistr ve freerunningu, trénovaný, se spoustou zkušeností.

CelebritySouboj dekoltů: Eva F. šla až na dřeň, Alex Mynářová předvedla napěchovaný výstřih a Basiková to zazdila

Souboj dekoltů: Eva F. šla až na dřeň, Alex Mynářová předvedla napěchovaný výstřih a Basiková to zazdila

Šimon sice také chodí na tréninky, ale stále je pouze začátečník. A jak sám říká: „Komín je v naší partě něco jako bobřík odvahy.“ Jedním dechem pak dodává: „A já na něj mám.“ To si bohužel myslí pouze on sám. Dospělým se samozřejmě nepochlubí s tím, co má v plánu. Valerie se ho pokusí zastavit, ale marně.

Šimon se prostě hecne a půjde do toho – bez jištění, opory, pořádného tréninku a výcviku. Zpočátku půjde vše hladce, jenže jakmile se ocitne ve výškách, nastane krize a boj o život. Duchapřítomná Valerie v tom Šimona samozřejmě nenechá. První, co ji napadne, bude zavolat SOS Jirkovi Hermanovi, na něhož má číslo. A tak se rozjede záchranná akce, jejíž úspěch závisí na rychlosti, chladnokrevnosti, skvělé fyzičce i notné dávce štěstí…

Zapojili se i kaskadéři

Napínavé scény na komíně vznikaly během adrenalinového natáčení za přítomnosti kaskadérů. Vše bylo naplánováno více jak dva měsíce před samotnou akcí, ovšem takřka do poslední chvíle se nevědělo, jestli natáčení skutečně proběhne. Záviselo to totiž na počasí. Nesmělo foukat ani pršet, zároveň by se neměly držet celý den mlhy. Dalším úskalím byla příprava samotných herců. Jak probíhala? A jaká byla jejich první reakce, když se dozvěděli, co si na ně scenáristé vymysleli?

CelebrityPartner Natálie Kočendové byl vyhozen z letadla kvůli alkoholu: Ostuda, vysvětlování a zákaz od společnosti

Partner Natálie Kočendové byl vyhozen z letadla kvůli alkoholu: Ostuda, vysvětlování a zákaz od společnosti

Jakub Krausekterý ztvárňuje postavu Šimona k natáčení dodává: „Na tohle natáčení jsem se opravdu těšil. Byla to zábava plná adrenalinu! Baví mě tyto neobvyklá natáčení. S výškami problém nemám, v reálu bych se ale do něčeho takového rozhodně nepouštěl. Na komíně (ve výšce 12m) jsme byli pod kontrolou kaskadérů a navíc připevněni speciálním jištěním, celkově to bylo pohodové a bezpečné natáčení.“

Jan Holíkalias Jirka Herman popisuje své první pocity po natáčení adrenalinové scény takto: „Abych pravdu řekl, sestoupil jsem z výšky 12 metrů a jsem trochu roztřesenej, ale s Kubou jsme se nahoře drželi statečně. Kuba je podle mě lezec od přírody, vůbec se nebojí. Já jsem měl v té výšce trochu strach. Ale překonal jsem to a jsem dole.“

Na otázku ohledně výšek ještě Jan Holík pokračuje: „Popravdě musím říct, že nejsme nejlepší kamarádi. Musím uznat, že jsem dnes překonal svou noční můru, do výšek mě totiž dobrovolně jen tak nikdo nedostane. Pro film nebo natáčení tyto scény rád podstoupím ale musím říct, že je to pro mě náročné. Jsem raději na pevné zemi.“

SOUVISEJICÍ ČLÁNKY

Rozvod Karly a Máry z Ulice nabere překvapivý směr: V soudní síni dojde k nečekané věci Ulice

Rozvod Karly a Máry z Ulice nabere překvapivý směr: V soudní síni dojde k nečekané věci

Velká rána pro Klímovy z Ulice: Fatální komplikace Ivina těhotenství Ulice

Velká rána pro Klímovy z Ulice: Fatální komplikace Ivina těhotenství

Vybílený účet v Ulici: Vilma Nyklová přijde o tisíce Ulice

Vybílený účet v Ulici: Vilma Nyklová přijde o tisíce

Další nepodařená žádost o ruku v Ulici: Proč se to Hermanovi naprosto vymkne z rukou? Ulice

Další nepodařená žádost o ruku v Ulici: Proč se to Hermanovi naprosto vymkne z rukou?

Evžen z Ulice zažil náročný start do nového roku: Vloupání, zatčení i strmý pád na dno Ulice

Evžen z Ulice zažil náročný start do nového roku: Vloupání, zatčení i strmý pád na dno

Tohle je už rarita: Takhle vypadaly před osmnácti lety první Vánoce v Ulici Ulice

Tohle je už rarita: Takhle vypadaly před osmnácti lety první Vánoce v Ulici