Pohnutý osud hvězdy Lunetic Martina Kociána: Záhadná smrt sestry, psa a milionový účet za drogy

Celebrity Pohnutý osud hvězdy Lunetic Martina Kociána: Záhadná smrt sestry, psa a milionový účet za drogy
Více

Martin Kocián (47) se stal úspěšný hlavně díky působení v chlapecké skupině Lunetic na přelomu tisíciletí. Davy fanynek po nich doslova šílely a mladí kluci si užívali skutečné hvězdné slávy. Kdyby Martin dokázal ukočírovat svůj vlastní život, mohl být nyní nejenom úspěšný, ale také za vodou. Bohužel se vydal cestou sebedestrukce a lidé tak mohli prakticky online sledovat pád někdejší hvězdy.

Sláva nevídaných rozměrů se proměnila ve zmar

Martin Kocián se v hudebním světě začal pohybovat od svých sedmnácti let, kdy dělal DJ po různých místech Česka. Během té doby se seznámil s Alešem Lehkým a v roce 1995 společně založili kapelu Lunetic. V roce 1998 spatřil světlo světa jeden z jejich největších hitů „Máma“. Kapela zaznamenala enormní vzestup a davy fanynek doslova omdlévaly a jejich koncerty byly narvané k prasknutí.

Na podpis kapely se stály řady a všichni jim předpovídali velkou a hlavně hvězdnou budoucnost. Bohužel se velmi nadějná kapela rozpadla v roce 2003. Mohl za to problémový Martin Kocián, který nezvládl ukočírovat slávu, večírky a obrovskou pozornost. Propadl nejenom drogám, ale stal se závislý také na alkoholu a automatech.

Výměna manželekDalší špindíra ve Výměně manželek? V domácnosti chybí základní věci, špatná hygiena a 8,5 tisíc za cigarety

Další špindíra ve Výměně manželek? V domácnosti chybí základní věci, špatná hygiena a 8,5 tisíc za cigarety

Milionový účet za drogy

Před 13 lety Martin Kocián v rozhovoru pro Super.cz přiznal, že za drogy utratil miliony. „Situaci jsem tehdy neustál. Vydělal jsem si s Luneticem pět miliónů korun a velká část z těch peněz šla na drogy,“ přiznal.

Podepsali jsme tehdy velmi nevýhodné smlouvy. Já osobně jsem měl pouhé jedno procento z prodeje cédéčka, což je úlet. I přesto jsme si vydělali slušné peníze díky vystoupením. Začali jsme si užívat a dopřávat si. Člověk musí mít ale brzdu, aby mohl kontrolovat své kroky. Já ji tenkrát neměl,“ dodal tehdy zpěvák plný plánů, které se ovšem nikdy neuskutečnily.

RozhovorLela Vémola na premiéře filmu Karlos jako černá mamba: Promluvila o náročném natáčení

Lela Vémola na premiéře filmu Karlos jako černá mamba: Promluvila o náročném natáčení

Postupem času sláva Martina Kociána začala značně upadat a jeho přední fanoušci začali tušit, že se Martin tak nějak stává parodií na sebe samého. V roce 2011 se snažil prorazit po boku Petra Zvěřiny, moderoval různé akce a diskotéky. Na dřívější slávu ale nedokázal už nikdy navázat.

Ještě v roce 2018 kapela Lunetic ohlásila velký comeback, ale po několika odehraných koncertech se opět rozpadli kvůli nespolehlivému Martinu Kociánovi. V současné době o sobě Martin dává vědět prostřednictvím Facebooku, kam přidává občas velmi zvláštní videa. „Že ty zase bereš,“ zní jeden z nejčastějších komentářů. Martin si z toho ale nic nedělá a dál se snaží bavit lidi. Pravdou ale je, že nezastavitelně stárne a nějaký návrat na výsluní nepřipadá v úvahu.

Záhadná smrt sestry

V roce 2003 zasáhla Kociána tragická zpráva. Jeho tehdy pětadvacetiletá sestra Linda přišla o život za záhadných okolností na kanárském ostrově Tenerife. Výsledky soudní pitvy ale ukázaly, že Linda zemřela z přirozených příčin. Na Tenerife žila šest let a její tělo našli ve vysokém stupni rozkladu.

Toho dne jela na své oblíbené místo na hoře Montaňo de Chio. Asi měla nějaký splín, protože většinou tam jezdila, když nebyla úplně v pohodě. Dostala se poměrně vysoko a vinou tropického vedra omdlela. Kdyby se jí to stalo někde ve městě, nejspíš by jí někdo pomohl a všechno dobře dopadlo. Tam, v tom uzavřeném autě, kde teploty dosahovaly až 70 °C, posléze upadla do kómatu. Zhoustla jí krev a zastavilo se jí srdce,“ řekl Blesku tehdy Kocián s tím, že u nohou sestry ležela její mrtvá fenka Luna.

Byla to úplně zbytečná smrt. Nešťastná náhoda,“ dodal Martin, kterému se v roce 2010 narodila dcera Vanessa. S matkou svého dítěte nežije kvůli svému bujarému stylu života. V současné době se živí kde čím. Občas dělá DJ, barmana a pravidelně informuje své fanoušky prostřednictvím sociálních sítí.

SOUVISEJICÍ ČLÁNKY

Jan Bendig vydal krkolomné vyjádření k útoku moukou: Děláš z nás rasisty, ubohost, bouří se lidé Celebrity

Jan Bendig vydal krkolomné vyjádření k útoku moukou: Děláš z nás rasisty, ubohost, bouří se lidé

Velkolepý Český ples vrcholem sezony: Moderovat bude Čenský a Vítová, vystoupí legenda Vondráčková Celebrity

Velkolepý Český ples vrcholem sezony: Moderovat bude Čenský a Vítová, vystoupí legenda Vondráčková

Rakušan v hlavní roli rodinných sporů mezi Agátou a Soukupem: Policie v domě a drsný vzkaz Žilkové Celebrity

Rakušan v hlavní roli rodinných sporů mezi Agátou a Soukupem: Policie v domě a drsný vzkaz Žilkové

Ondřej Novotný dostal nabídku do zpráv na TV Prima: Za takovou částku neumím vstát ani z postele, řekl Celebrity

Ondřej Novotný dostal nabídku do zpráv na TV Prima: Za takovou částku neumím vstát ani z postele, řekl

Obrovský přešlap Hanychové: V těhotenství nadýchala za volantem, Agáta se brání Celebrity

Obrovský přešlap Hanychové: V těhotenství nadýchala za volantem, Agáta se brání

Zápas roku: V pořadu Jaromíra Soukupa padla nabídka pro Slovákovou a Kočendovou do Clash of the Stars Celebrity

Zápas roku: V pořadu Jaromíra Soukupa padla nabídka pro Slovákovou a Kočendovou do Clash of the Stars