Omilostněný vrah Jiří Kajínek se rozpovídal o masakru na Filozofické fakultě: Lidé ho rozcupovali

Celebrity Omilostněný vrah Jiří Kajínek se rozpovídal o masakru na Filozofické fakultě: Lidé ho rozcupovali
Více

Těsně před letošními Vánocemi Česko zažilo nejtragičtější případ střelby ve své historii. Útočník v budově Filozofické fakulty Univerzity Karlovy na náměstí Jana Palacha v centru Prahy zastřelil 14 lidí. K tragické události se napříč českým internetem vyjadřovaly desítky známých osobností. Jednou z nich byl také nejslavnější vězeň Česka Jiří Kajínek (62). Jeho názory ale řada lidí drsně odsoudila.

Na sociálních sítích se k tragické události, která si vyžádala patnáct obětí včetně útočníka, nevhodně vyjádřilo hned několik influencerů, mezi kterými byla Viktorie Hlaváčková alias Vitrollka a Petr Žalud alias CzechCloud. Jejich veřejné vyjádření mělo za následek, že s nimi ukončil spolupráci tým profesionálních počítačových hráčů Entropiq.

Kajínek se pustil do policie

Další, kdo měl potřebu vyjádřit se, byl omilostněný vrah Jiří Kajínek. Ten se svými příznivci komunikuje prostřednictvím YouTube, kde ho sleduje necelých 60 tisíc odběratelů. „Viděli jste všichni různé záběry z toho, co se dělo při tom střílení. Viděli jste novináře, který byl přímo na místě činu, nahrával to a na videu komunikuje s kriminalistou,“ rozpovídal se.

CelebrityDara Rolins všechny zaskočila svým rozhodnutím: Mám v plánu se úplně ztratit

Dara Rolins všechny zaskočila svým rozhodnutím: Mám v plánu se úplně ztratit

Jenomže značná část veřejnosti včetně odborníků zásah policie ocenila. Kajínek je ale jiného názoru. „Dohadují se, jestli budou střílet, nebudou střílet, a pak nám policie předloží časový sled událostí, kdy se dozvíme, že vlastně už dopředu měli informaci, že ten hoch jde do města a že se chystá udělat to, co se nakonec stalo,“ pokračuje.

Kajínek několikrát na videu zopakoval, že se jedná pouze o jeho názor a nechce znevažovat vážnost tragédie. K zasahujícím policistům byl ale nemilosrdný. „Je hodně smutné, jak se páni policisté, ministr vnitra a tak dále plácají po ramenou, jak jsou skvělí a jak všechno udělali perfektně, jak perfektně zasáhli,“ řekl.

CelebrityObrovský strach Jasminy a Rytmuse: Zloděj z jejich domu odcizil kousky za miliony

Obrovský strach Jasminy a Rytmuse: Zloděj z jejich domu odcizil kousky za miliony

Byla to blamáž

Myslím si, že rozumím docela velkému množství zbraní a dovolím si říct jednu jedinou věc. To, co se odehrálo na Palachově náměstí, je z mého pohledu blamáž,“ rozohnil se omilostněný vrah a dodal, co by udělal na místě policistů on.

Kdybych byl studentem na Filozofické fakultě já, tak první, co udělám, je to, že vytáhnu legálně drženou zbraň a střelce eliminuji i s tím, že budu riskovat, že mě trefí. A když slyšíte ty řeči jako „my jsme eliminovali střelce“, tak neeliminoval ho nikdo. On se eliminoval sám, ten kluk se zastřelil,“ pokračoval ve svém téměř dvacetiminutovém vyjádření na YouTube.

Kritika od fanoušků

Jiří Kajínek se stal nejslavnějším vrahem Česka a spoustu lidí ho z nějakého zvláštního důvodu považuje za celebritu. Svůj kanál na YouTube vede již několik let a většinou s ním lidé sympatizují. Tentokrát ale schytal pořádnou kritiku.

Kajínek se bude opravdu k těmto věcem vyjadřovat? To je děs,“ píší lidé v komentářích. „Dvojnásobný vrah soucítí s pozůstalými. Jsem dojat,“ přidávají se další. Co myslíte vy?

SOUVISEJICÍ ČLÁNKY

Nikola Leitgeb řekla pravé důvody konce 3v1: Byl to víc byznys než kamarádství, řekla a nešetřila exkamarádky Celebrity

Nikola Leitgeb řekla pravé důvody konce 3v1: Byl to víc byznys než kamarádství, řekla a nešetřila exkamarádky

Troje svatební šaty Zuzany Plačkové: Poprvé jako cukrová vata, ve Vegas za princeznu a do třetice překvapila Celebrity

Troje svatební šaty Zuzany Plačkové: Poprvé jako cukrová vata, ve Vegas za princeznu a do třetice překvapila

Ornella Koktová se rozjela jako lokomotiva: Mikýře mám plné zuby, Bezděková je nacpaná všude, rozvášnila se Celebrity

Ornella Koktová se rozjela jako lokomotiva: Mikýře mám plné zuby, Bezděková je nacpaná všude, rozvášnila se

Dara Rolins po plastice obličeje čelí enormnímu hejtu: Už to vytáčí i moje dítě, reagovala na zastání Laury Celebrity

Dara Rolins po plastice obličeje čelí enormnímu hejtu: Už to vytáčí i moje dítě, reagovala na zastání Laury

Playboy party: Hříšná Agáta s Ornellou, Biasiol jako Chytrá horákyně a zuřivě se líbající Rachel s partnerkou Celebrity

Playboy party: Hříšná Agáta s Ornellou, Biasiol jako Chytrá horákyně a zuřivě se líbající Rachel s partnerkou

Dítě s Angie je životní prohra, říká Josef Kůrka v rozchodové bitvě. Nebudu živit chlapa, oponuje influencerka Celebrity

Dítě s Angie je životní prohra, říká Josef Kůrka v rozchodové bitvě. Nebudu živit chlapa, oponuje influencerka