Mrazivé sebepoškozování v Ulici: Zoufalé volání o pomoc nikdo neslyší a Žofie se řítí do pekel

Ulice Mrazivé sebepoškozování v Ulici: Zoufalé volání o pomoc nikdo neslyší a Žofie se řítí do pekel
Více

seriál Ulice na TV Nova poukazuje ve svých příbězích také na skutečnosti, před kterými část společnosti raději zavírá oči, na skutečnosti, jež přesto naší společností nyní rezonují. Jednou z nich je také duševní zdraví mladistvých a s ním související sebepoškozování. Kam až může dohnat teenagera citové vydírání ze strany psychicky labilního rodiče? To napoví tato ukázka z dalšího dílu seriálu Ulice, z níž doslova mrazí.

Seriál Ulice vypráví o každodenním životě svých postav na základě skutečných příběhů reálných lidí. Proto jsou osudy jeho hrdinů tak blízké divákům, kteří se v nich leckdy sami najdou. Už se stalo pravidlem, že seriál poukazuje i na témata, jež nejsou právě příjemná a jež část naší společnosti raději vytěsňuje.

V hlavní roli sebepoškozování

To ale neznamená, že neexistují a že se nás nedotýkají. Jedním z těchto témat, které je čím dál aktuálnější, je téma duševního zdraví mladistvých a mladých lidí obecně. V příběhu Klímových (Hana Baroňová, Filip Čapka) se jedná o sebepoškozování teenagerů, kteří se ocitli ve složité životní situaci, již nedokážou psychicky zvládnout.

Michalova (Karel Klement) kamarádka Žofie (Kateřina Ujfaluši) je už několik měsíců pod permanentním tlakem kvůli rozpadu manželství rodičů (Marcela Rojíčková, Tomáš Petřík). Jejich válka na ni doléhá čím dál víc, máma ji citově vydírá, aniž by si to uvědomovala.

Žofie zoufale volá o pomoc

Snaží se s ní trávit co nejvíce času, ale svou pozorností ji přímo dusí. Nenechá ji nadechnout se, mít čas jen pro sebe. Navíc neustále nasazuje na manžela, Žofiina tátu, což nešťastné Žofii na klidu a pohodě opravdu nepřidá. Není divu, že situaci doma už přestává zvládat.

Přes měsícem to došlo tak daleko, že se poprvé tajně pořezala, aby se jí alespoň na chvíli ulevilo. Přestože se sama utvrzovala v tom, že to bylo jen výjimečně a už to podruhé neudělá, opak je pravdou. Je to tu zase – Žofiino zoufalé volání o pomoc, které přede všemi tají. Jak zle na tom je? Jak se plnou rychlostí rozjede její vlak do pekel?

SOUVISEJICÍ ČLÁNKY

Hynkovi z Ulice rupnou nervy a drsně se pustí do Gábiny. Co je už opravdu přes čáru? Ulice

Hynkovi z Ulice rupnou nervy a drsně se pustí do Gábiny. Co je už opravdu přes čáru?

Karla a Mára z Ulice na další křižovatce: Vrátí se k sobě? Ulice

Karla a Mára z Ulice na další křižovatce: Vrátí se k sobě?

Velké zvraty a romantika v Ulici: Jak znovu přeskočí jiskra mezi Karlou a Márou? Ulice

Velké zvraty a romantika v Ulici: Jak znovu přeskočí jiskra mezi Karlou a Márou?