Jaké je pozadí heroinové kauzy Terezy Hlůškové: Tohle jsou 3 nejpravděpodobnější scénáře

Společnost Jaké je pozadí heroinové kauzy Terezy Hlůškové: Tohle jsou 3 nejpravděpodobnější scénáře
Více

Heroinová pašerečka Tereza Hlůšková (26) se vrátila po více než třech letech konečně domů do Uherského Hradiště. Soud akceptoval argumenty jejich právníků a Terezu zprostil viny. Do dnešní doby ale není nikomu jasné, jak to tehdy vlastně bylo. Věděla Tereza o drogách v kufru? Zvítězila naivita nebo se původní plán vymkl kontrole? Tady jsou tři možné scénáře.

Naivní chudinka, která naletěla 

Tereza Hlůšková od začátku celé kauzy, kdy ji 10. ledna 2018 zadrželi celníci na pákistánském letišti tvrdí, že je nevinná a o drogách neměla ani tušení. Tereza následně vypověděla, že do Pákistánu jela fotit snímky jako fotomodelka, ale drogy nikdy neměla v plánu pašovat.

Po zadržení několikrát propukla v hysterický pláč a vždy si pevně stála za tím, že je nevinná. Pravděpodobnost, že Tereze někdo nepozorovaně napěchoval kufr devíti kilogramy heroinu sice je, ale není kdo ví jak pravděpodobná.

Heroin byl v kufru dobře ukrytý pod dvojitým dnem a je prakticky nemožné, aby během cesty z hotelového pokoje na letiště Tereze někdo nepozorovaně ukryl v kufru takové množství drog, aniž by si čehokoliv všimla. Takže varianta, že je Tereza naivní chudinka, která k celému obvinění přišla kvůli nehorázné smůle, je nejméně uvěřitelná. 

SpolečnostTereza Hlůšková prozradila, co jí pomohlo přežít v pákistánské base: Osvědčená technika, shodují se ostřílení vězni

Tereza Hlůšková prozradila, co jí pomohlo přežít v pákistánské base: Osvědčená technika, shodují se ostřílení vězni

Vypočítavost, která se nevyplatila 

Další varianta zní už mnohem uvěřitelněji. Mladá a pohledná dívka dostane nabídku převést drogy z Pákistánu za nemalé peníze. Vidina rychle nabytých peněz za minimální úsilí Terezu zláká.

Rizika si už naivní holka zaslepena možností snadného výdělku neuvědomuje. Podle dalšího teoretického scénáře tedy Tereza vycestuje do Pákistánu a doufá, že dvojité dno na ukrytí drog bude stačit a letištní kontrolou projde bez nejmenšího problému.

Plán ale ztroskotal, Tereza byla chycena a ještě před celníky propuká v hysterická pláč, protože si moc dobře uvědomuje, co bude následovat. 

SpolečnostUpřímná zpověď Teri Hodanové: První čáru kokainu jsem si dala v 16 letech, rodina nefungovala

Upřímná zpověď Teri Hodanové: První čáru kokainu jsem si dala v 16 letech, rodina nefungovala

Žalostné selhání plánu, na Terezu se vykašlali

K poslednímu scénáři se v posledních měsících přiklání čím dál tím více lidí a spekuluje se o tom, že vše okolo Terezy byl dobře promyšlený plán, který měl původně skončit úplně jinak. Hovoří se o tom, že Tereza měla sloužit pouze jako volavka, aby odlákala pozornost od mnohem většího množství drog, které v tu dobu prošlo přes pákistánské letiště.

Existuje totiž domněnka, že blonďatá Tereza celou dobu věděla, že pašuje devět kilo heroinu a dokonce byla seznámena s tím, že ji s největší pravděpodobností chytí. Ovšem pod příslibem kvalitního právníka, která ji následně z vězení dostane během pár týdnů, byla nabídka pro nezkušenou dívku z Uherského Hradiště stále lákavá.

Plán ale selhává ve chvíli, kdy je Tereza zatčena a odsouzena k 8 letům a 8 měsícům vězení. Přislíbený právník, který má mladou dívku dostat z vězení je v nedohlednu a Tereza musí čelit kruté realitě. Je některý z těchto scénářů pravdivý? Jak to tehdy doopravdy bylo s Terezou, která si musela vytrpět víc než tři roky v pákistánském vězení? 

SOUVISEJICÍ ČLÁNKY

Narkoman a rapper Tyler Durden bil pěstí ženy v ulicích Prahy: Neladila s mým hudebním vkusem, řekl Společnost

Narkoman a rapper Tyler Durden bil pěstí ženy v ulicích Prahy: Neladila s mým hudebním vkusem, řekl

Tak šel čas s narkomankou Katkou: Od půvabné holčičky přes dívku s uhrančivýma očima až po heroinovou trosku Společnost

Tak šel čas s narkomankou Katkou: Od půvabné holčičky přes dívku s uhrančivýma očima až po heroinovou trosku

Nejznámější narkomance Česka dochází čas: Katka má smrtelnou cirhózu jater, kolik let ji dělí od smrti? Společnost

Nejznámější narkomance Česka dochází čas: Katka má smrtelnou cirhózu jater, kolik let ji dělí od smrti?

Tereza Hlůšková prozradila, co jí pomohlo přežít v pákistánské base: Osvědčená technika, shodují se ostřílení vězni Společnost

Tereza Hlůšková prozradila, co jí pomohlo přežít v pákistánské base: Osvědčená technika, shodují se ostřílení vězni

Upřímná zpověď Teri Hodanové: První čáru kokainu jsem si dala v 16 letech, rodina nefungovala Společnost

Upřímná zpověď Teri Hodanové: První čáru kokainu jsem si dala v 16 letech, rodina nefungovala

Neuvěřitelný příběh heroinové Terezy Hlůškové: Od pásu z továrny až do pákistánského vězení hrůzy a zpět Společnost

Neuvěřitelný příběh heroinové Terezy Hlůškové: Od pásu z továrny až do pákistánského vězení hrůzy a zpět