Hvězda seriálu Ženatý se závazky bojuje s krutým osudem: Po diagnóze přibrala 18 kilo a bez hole neudělá krok

Zahraničí Hvězda seriálu Ženatý se závazky bojuje s krutým osudem: Po diagnóze přibrala 18 kilo a bez hole neudělá krok
Více

Herečka Christina Applegate (50) slavnostně odhalila hvězdu na chodníku slávy Hollywood Walk of Fame v Los Angeles. Na veřejnosti se objevila poprvé od zveřejnění své diagnózy. Informuje o tom deník Mirror. Tato sympatická blondýnka se potýká s roztroušenou sklerózou, kvůli které musela přerušit i natáčení. V roce 2008 bojovala s rakovinou prsu a v roce 2017 si nechala odstranit vaječníky a vejcovody. V rozhovoru pro Variety herečka řekla, že natáčení poslední sezóny seriálu Dead to Me probíhalo ve chvíli, kdy u ní propukla nemoc.

Americká herečka Christina Applegate je známá hlavně jako Kelly Bundy z legendárního seriálu Ženatý se závazky. Sympatická herečka nemá jednoduchý osud. V roce 2008 bojovala s rakovinou prsu a následně v roce 2017 si nechala odstranit vaječníky a vejcovody. V roce 2021 oznámila, že jí byla diagnostikovaná roztroušená skleróza. Na veřejnosti se od oznámení zákeřné nemoci neukázala. Nyní ale udělala výjimku. Herečka odhalila svou hvězdu na hollywoodském chodníku slávy a popsala, jak se cítí.

Před samotným ceremoniálem se Christina Applegate rozpovídala pro Variety, že natáčení poslední sezóny seriálu Dead to Me probíhalo ve chvíli, kdy u ní propukla nemoc. „Bylo to přesně tak těžké, jak jen si myslíte,“ řekla s tím, že musela používat invalidní vozík, aby se vůbec dostala na plac.

ZahraničíJennifer Aniston poprvé o neplodnosti: Tvrdili, že mě Brad opustil, protože jsem nechtěla dítě, byly to lži

Jennifer Aniston poprvé o neplodnosti: Tvrdili, že mě Brad opustil, protože jsem nechtěla dítě, byly to lži

Slavnostní chvíli si nenechali ujít ani její kolegové ze seriálu Ženatý se závazky Katey Sagal a David Faustino. „Nejsi sama. Jsme tu všichni,“ řekla jí její seriálová máma Peggy. Diagnózu se herečka dozvěděla ve chvíli, kdy pracovala. „Musela jsem všem zavolat a říct. Mám roztroušenou sklerózu, lidi. Co to ku*va je?! Pak to bylo o tom, že jsme se tak nějak učili. Všichni jsme se učili, co budu schopna dělat,“ dodala Christina Applegate, která přišla na ceremoniál bosa. Boty jí jsou totiž velmi nepříjemné kvůli vysoké citlivosti způsobené onemocněním.

Herečka se ale rozhodla, že se s nemocí nesmíří a bude bojovat jako lev. „Nikdy se s tím nesmířím. Jsem naštvaná,“ řekla před nějakou dobou deníku Mirror. Poté také přiznala, že přibrala 18 kilo a nemůže chodit bez hole. „Jsem si dobře vědoma změn svého vzhledu a pohyblivosti. Smířit se s tím, ale nehodlám,“ řekla jasně.

ZahraničíSmantha ze Sexu ve městě neztrácí šmrnc: Herečka Kim Cattrall (66) stárné s grácií a bez plastik

Smantha ze Sexu ve městě neztrácí šmrnc: Herečka Kim Cattrall (66) stárné s grácií a bez plastik

Co je roztroušená skleróza?

Roztroušená skleróza je chronické autoimunitní onemocnění, při kterém lidský imunitní systém napadá centrální nervovou soustavu (mozek a míchu), čímž způsobuje demyelinizaci. Nemoc postihuje zejména mladé dospělé (od 20 do 40 let) a její výskyt je častější u žen. V těle pacienta se tvoří záněty, které následně napadají myelinové obaly nervových vláken.

Pokud je myelin porušen na dráhách, které vedou pokyny pro pohyb, projeví se akutní příznaky poruchami hybnosti. Akutní příznaky se ale také mohou projevit poruchami citlivosti. Pro roztroušenou sklerózu neexistuje žádná známá kauzální léčba. Dostupné léky se zaměřují především na zmírnění obtíží, předcházení nových atak, zpomalení progrese onemocnění a zabránění invalidity.

SOUVISEJICÍ ČLÁNKY

Rakovinou sužovaná Kate se opět stahuje do ústraní: Plány se přizpůsobují nemoci, výjimku dostali dva lidé Zahraničí

Rakovinou sužovaná Kate se opět stahuje do ústraní: Plány se přizpůsobují nemoci, výjimku dostali dva lidé

Shannen Doherty pláče dojetím z nebe: Soudce udělal velkolepé gesto s rozvodovým řízením Zahraničí

Shannen Doherty pláče dojetím z nebe: Soudce udělal velkolepé gesto s rozvodovým řízením

Prokletý seriál Beverly Hills 90210: 6 herců, kteří jsou po smrti. Shannen a Luke Perry nejsou jediní Zahraničí

Prokletý seriál Beverly Hills 90210: 6 herců, kteří jsou po smrti. Shannen a Luke Perry nejsou jediní

Shannen Doherty vyřkla před smrtí zásadní přání: Alyssu Milano a jí podobné na pohřbu rozhodně nechce Zahraničí

Shannen Doherty vyřkla před smrtí zásadní přání: Alyssu Milano a jí podobné na pohřbu rozhodně nechce

Temná minulost Shannen Doherty: Na place byla nesnesitelná, pohádala se s každým, říká herecká kolegyně Zahraničí

Temná minulost Shannen Doherty: Na place byla nesnesitelná, pohádala se s každým, říká herecká kolegyně

Srdceryvné poslední snímky Shannen Doherty před smrtí: Snažila se být šťastná i přesto, že jí manžel přál smrt Zahraničí

Srdceryvné poslední snímky Shannen Doherty před smrtí: Snažila se být šťastná i přesto, že jí manžel přál smrt