Gabriel Jiráčková o plastické klinice v Íránu, kde byla Lela: Proč by na žádnou z nabídek nikdy nekývla

Rozhovor Gabriel Jiráčková o plastické klinice v Íránu, kde byla Lela: Proč by na žádnou z nabídek nikdy nekývla
Více

Před několika dny Lela Vémola (33) oznámila, že se vydala za plastikou nosu do Íránu, protože evropským plastickým chirurgům po zkušenostech již nedůvěřuje. Na konci října má namířeno na stejnou kliniku jako Lela i Honza Šimša (27). Převážně Lela za cestu za lepším vzhledem schytala od lidí spoustu kritiky. Vzhledem k současné situaci jim to přišlo nemístné. Redakce VipStar.cz oslovila první českou Barbie Gabriel Jiráčkovou (22), která vysvětlila, jak to na takových klinikách chodí, a proč by podobnou nabídku nikdy nepřijala.

Slovenská playmate Lela Ceterová odcestovala na pár dní s kamarádkou do Íránu, kde si nechala předělat na tamní klinice nos a oční víčka. Vzhledem k situaci, která v Íránu panuje, schytala od sledujících pořádnou kritiku. „Místní ženy umírají za svobodu. A ty podporuješ tenhle zvrácený systém,“ psali jí.

Už třetím týdnem pokračují protesty po celém Íránu a bylo při nich zabito několik desítek lidí. Nepokoje vypukly po smrti dvaadvacetileté Mahsy Amini, která byla zatčena mravnostní policií poté, co jí trčely vlasy ze šátku, který ji měl zakrývat, uvedla podle BBC. „Dokud jsem tady, nechci se k současné situaci v Íránu vyjadřovat,“ řekla redakci VipStar.cz Lela Vémola v době, kdy byla ještě v Íránu.

CelebrityEva Burešová ukázala bříško 2 měsíce po porodu: Jako bych pořád byla v 6 měsíci, říká

Eva Burešová ukázala bříško 2 měsíce po porodu: Jako bych pořád byla v 6 měsíci, říká

Cestovní agentury zaměřené na plastiky

Redakce VipStar.cz oslovila první českou Barbie Gabriel Jiráčkovou coby zkušenou ženu v oblasti plastické chirurgie. „V každé zemi jsou odborníci na něco jiného – za obličejovou chirurgií či prodlužováním nohou se běžně cestuje např. do Jižní Koreje, za brazilským zadkem do Brazílie, za velkými prsními implantáty do USA a za Barbie nosíky a zubními fasetami do Turecka a Íránu,“ rozpovídala se Gabriel.

„Irán však byl před islámskou revolucí na konci 70. let normální moderní západní zemí s vyhlášenými klinikami, kam se jezdily zkrášlovat i známé hollywoodské hvězdy. “Medical turism” je tedy už dlouhou dobu i zde běžný a za vyhlášenými chirurgy cestují ženy klidně i přes celý svět. Existují dokonce specializované cestovní agentury, které zprostředkovávají nejrůznější zákroky formou “dovolené” v pětihvězdičkovém hotelu, kde si pár dnů užijete poznávání místní kultury a zbylou část strávíte na klinice, kde podstoupíte některý ze zákroků,“ pokračuje.

ZahraničíPenny z Teorie velkého třesku se stane poprvé mámou: Kaley Cuoco se musela dvakrát rozvést, aby našla štěstí

Penny z Teorie velkého třesku se stane poprvé mámou: Kaley Cuoco se musela dvakrát rozvést, aby našla štěstí

Od různých klinik a podobných agentur z celého světa dostává Gabriel podobné nabídky od svých 17 let zhruba jednou týdně. „Hned jak se o mě za hranicemi začalo psát jako o První České Barbie, zkontaktovala mě právě i tato klinika z Teheránu. Kvůli omezeným lidským právům, zejména právům žen a nebezpečí, které ženám v Íránu každý den hrozí, jsem i v kontextu osobního nesouhlasu s tamním režimem však nikdy žádnou z íránských nabídek nepřijala a nepřijmu,“ řekla zcela jasně v rozhovoru pro VipStar.cz.

Chlubí se mým jménem neoprávněně

Gabriel také vadí, že se tamní klinika chválí jejím jménem i přesto, že není jejich klientkou. „Zdviženým prstem jsou pro mě i informace, které se ke mně již párkrát donesly, že se právě na této klinice rádi chválili mým jménem, jako bych byla jejich klientkou,“ vysvětluje.

„Tím však nechci říct, že někoho soudím za jiné rozhodnutí nebo postoj. S Lelou i Karlosem se známe přes soc. sítě. Lela je krásná žena a moc jsem na ni myslela aby byla v pořádku, aby se operace zdařila dle očekávání a věřím, že se tak stalo,“ dodává.

SOUVISEJICÍ ČLÁNKY

Agáta Hanychová o majetkových poměrech Soukupa a Prachaře: Domy v Dubaji, Španělsku nebo Itálii Rozhovor

Agáta Hanychová o majetkových poměrech Soukupa a Prachaře: Domy v Dubaji, Španělsku nebo Itálii

Psychicky vyždímaná Agáta: Slova o smrti a vyřčené přání k narozeninám. Vše má v rukou Prachař, říká Rozhovor

Psychicky vyždímaná Agáta: Slova o smrti a vyřčené přání k narozeninám. Vše má v rukou Prachař, říká

Hvězda reality show Gabriela mluví o svatbě a prozradila, proč většina vztahů z Love Island zkrachuje Rozhovor

Hvězda reality show Gabriela mluví o svatbě a prozradila, proč většina vztahů z Love Island zkrachuje

Rozporuplné dohady nad proměnou Droběny: Zápasnice tvrdí, že zhubla 80 kilo Rozhovor

Rozporuplné dohady nad proměnou Droběny: Zápasnice tvrdí, že zhubla 80 kilo

Bývalý partner Shopaholicadel se rozpovídal o nové lásce a práci, pak dostal drsnou nakládačku od holky Rozhovor

Bývalý partner Shopaholicadel se rozpovídal o nové lásce a práci, pak dostal drsnou nakládačku od holky

Regina Holásková z Vyvolených o vztahu s dcerou: Dodnes ji nemám ve své péči, obě jsme plakaly, říká Rozhovor

Regina Holásková z Vyvolených o vztahu s dcerou: Dodnes ji nemám ve své péči, obě jsme plakaly, říká