Bidenův nebinární expert na jádro, který ukradl kufr s oblečením: Hrozí mu pět let v base a pokuta

Zahraničí Bidenův nebinární expert na jádro, který ukradl kufr s oblečením: Hrozí mu pět let v base a pokuta
Více

Sam Brinton je americký jaderný inženýr a LGBTQ aktivista sloužící jako zástupce náměstka ministra pro likvidaci vyhořelého paliva a odpadu v Úřadu pro jadernou energii. Do povědomí lidí se zapsal hlavně svým kontroverzním vzhledem a životním příběhem. Jeden z prvních nebinárních úředníků federální vlády údajně v září ukradl na letišti v Minneapolis kufr v hodnotě 2 325 dolarů (téměř 56 tisíc korun). O incidentu informoval New York Post.

Genderově neutrální Sam Brinton měl dle soudního spisu ukrást v polovině září kufr za 2 325 dolarů z výdeje zavazadel v Minneapolis. Na začátku Brinton tvrdil, že uvnitř kufru bylo jeho oblečení a jakoukoli krádež popíral. Zanedlouho se mu ale jeho výpověď rozležela v hlavě.

Jak informuje New York Post, poté Sam řekl, že kufr vzal omylem a uvědomil si to až v hotelovém pokoji. Celá situace je o to zvláštní, že dle svých slov znervózněl a obsah kufru nastrkal do hotelových zásuvek. Kamerové záběry z letiště mají dokazovat, že Bidenův úředník vzal kufr z pásu a odstranil z něj identifikační štítek.

BizárPo zásnubách v obchoďáku Shopaholicadel seřvala Davču: Pak se pochlubila cenou prstýnku

Po zásnubách v obchoďáku Shopaholicadel seřvala Davču: Pak se pochlubila cenou prstýnku

Kdybych si vzal jiný kufr, rád ho vrátím, ale nemám žádné oblečení, které by patřilo někomu jinému, bylo to moje oblečení,“ řekl Sam Brinton při výslechu poté, co byl zatčen. Nebinární Sam Brinton si zadělal na pořádné problémy. Byl obviněn z trestného činu krádeže movitého majetku, v práci dostal dovolenou a pokud bude odsouzen, může skončit až na pět let za mřížemi nebo dostat pokutu 10 000 dolarů (cca 240 tisíc korun).

Snažili se změnit jeho sexuální identitu

Dětství neměl Sam vůbec jednoduché. Jeho rodiče byli baptističtí misionáři a převážně se stěhovali z místa na místo. Před nějakou dobou se Sam rozhodl promluvit pro Yahoo Life o svém dětství. Jakmile přišlo na to, že je bisexuální, musel podstoupit terapii, která měla změnit jeho orientaci.

Nemohu změnit svou identitu víc, než kdokoli může změnit vnitřní část sebe, ale mohu změnit svou otevřenost. A tak dostávám příležitost sloužit své zemi takový, jaký jsem, a to je opravdu důležitý aspekt mé práce,“ řekl v rozhovoru.

CelebrityJakub Prachař je ze Sary Sandevy celý paf: Obří pugét a něžné doteky, které nebraly konce

Jakub Prachař je ze Sary Sandevy celý paf: Obří pugét a něžné doteky, které nebraly konce

Jsem hrdý na to, že mohu říci, že ano, stávám se první otevřeně genderfluidní osobou v tomto typu vládních služeb, ale nebudu poslední,“ pokračoval s tím, že v dětství často pomýšlel na sebevraždu.

Mně i mé rodině to hodně uškodilo, protože moje rodina dostala falešnou naději, že mohu jen přepnout vypínač a změnit se,“ říká. Brinton získal bakalářský titul v oboru strojního inženýrství se zaměřením na jaderné inženýrství na Kansas State University. Pak pokračoval na Massachusetts Institute of Technology, kde získal postgraduální tituly v jaderné vědě a inženýrství.

SOUVISEJICÍ ČLÁNKY

5 nečekaných rozchodů roku 2023: Partner Taylor Swift nezvládal její slávu, s Britney to nešlo a dojemná Avril Zahraničí

5 nečekaných rozchodů roku 2023: Partner Taylor Swift nezvládal její slávu, s Britney to nešlo a dojemná Avril

Zdrcující diagnóza ničí Céline Dion: Nemá kontrolu nad svými svaly. Lidé ztratili naději, řekla sestra Zahraničí

Zdrcující diagnóza ničí Céline Dion: Nemá kontrolu nad svými svaly. Lidé ztratili naději, řekla sestra

Příčina smrti herce z Přátel Matthewa Perryho konečně objasněna: Mohlo za to sedativum pro koně Zahraničí

Příčina smrti herce z Přátel Matthewa Perryho konečně objasněna: Mohlo za to sedativum pro koně

Nezlomná bojovnice Shannen Doherty: Sepisuji poslední vůli, mámě jsem musela říct, že umřu první Zahraničí

Nezlomná bojovnice Shannen Doherty: Sepisuji poslední vůli, mámě jsem musela říct, že umřu první

Tara Reid se po delší době ukázala na veřejnosti a děsí lidi: Povislá prsa, kostnatý hrudník a nohy jako špagáty Zahraničí

Tara Reid se po delší době ukázala na veřejnosti a děsí lidi: Povislá prsa, kostnatý hrudník a nohy jako špagáty

O smrti Matthewa Perryho promluvili nerozluční Přátelé i snoubenka, se kterou se rozešel ve zlém Zahraničí

O smrti Matthewa Perryho promluvili nerozluční Přátelé i snoubenka, se kterou se rozešel ve zlém