6 legendárních herců Harryho Pottera, kteří jsou po smrti: Selhání orgánů, rakovina i vražda

Zajímavosti 6 legendárních herců Harryho Pottera, kteří jsou po smrti: Selhání orgánů, rakovina i vražda
Více

Jen málokdo si si uvědomuje, že od natočení velmi úspěšné kouzelnické ságy Harry Potter uběhlo už dlouhých třiadvacet let. Film se natolik zaryl lide do paměti, že i po letech se řadí mezi nejoblíbenější a získal si srdce diváků po celém světě. Představitel malého kouzelníka a jeho kamarádi Ron a Hermiona už dávno vyrostli v dospělé muže a půvabnou ženu. Bohužel někteří herci z kouzelnické pohádky už mezi námi nejsou. Pojďme se podívat na několik z nic, kteří odešli do filmového nebe.

Rob Knox – ubodaný

Psal se rok 2008 a Rob Knox byl osmnáctiletý velmi herecky talentovaný mladík, který měl skvěle nakročeno. V posledním filmovém pokračování Harryho Pottera ztvárnil jednu z vedlejších rolí. Rob se bohužel filmu a premiéry Harry Potter a Princ dvojí krve nedožil.

Rob přišel o svůj život naprosto zbytečně. V jednom z londýnských barů došlo k šarvátce. O tragickém případu informovala agentura AFP. Na předměstí Sidcup přišel muž, který byl ozbrojen dvěma noži a jedním z nich začal kolem sebe máchat. Došlo k roztržce a Rob se snažil bránit sebe a svého o rok mladšího bratra.

Rob se jenom snažil uklidnit situaci, byl už takový,“ řekl Robův osmnáctiletý kamarád Tom Hopkins. Rob byl pobodán a i přes rychlý zásah doktorů mu bohužel nebylo pomoci. Zemřel tak v pouhých osmnácti letech.

VirálŠílená tiskovka Clash of the Stars: Mokrá Nikola Lauberová ukázala úplně vše, vyvedla ji ochranka

Šílená tiskovka Clash of the Stars: Mokrá Nikola Lauberová ukázala úplně vše, vyvedla ji ochranka

Hagrid zemřel na selhání orgánů

Jestli patřila nějaká postava skutečně k těm nejoblíbenějším, byl to dobrotivý Hagrid, kterého si zahrál Robbie Coltrane. Skotský herec nás navždy opustil v října 2022 ve věku 72 let. S objasněním příčiny smrti přišel server metro.co.uk , podle kterého herci selhalo několik orgánů najednou.

Milovaný Hagrid měl trpět sepsí, infekcí dolních cest dýchacích a srdečním blokem. Robbie Coltrane se narodil jako Anthony Robert McMillan 30. března 1950 v Rutherglen na předměstí Glasgow ve Skotsku. Studoval umění na Glasgow Art College a svůj herecký debut absolvoval jako dvanáctiletý. Na plátně debutoval v Hlídce smrti v roce 1980. V roce 2019 byl herec spatřen na invalidním vozíku, když čekal na operaci kolena. Filmová Hagrid totiž bojoval s osteoartrózou.

RozhovorRika Fane je máma: Šťastný otec se podělil o první dojmy a vysvětlil, proč nebyl přímo u porodu

Rika Fane je máma: Šťastný otec se podělil o první dojmy a vysvětlil, proč nebyl přímo u porodu

Severus Snape prohrál boj s rakovinou

Alan Rickman zemřel v roce 2016 ve věku 69 let a jeho odchod byl pro mnohé velkým šokem. Jednoho z nejslavnějších britských herců si lidé pamatují hlavně jako Severuse Snapea ze série filmů o Harrym Potterovi. Alan Rickman si zahrál ale ve spoustě filmů jako Smrtonosná past nebo Láska nebeská.

Nikdy jsem neočekával, že udělám kariéru u filmu, viděl jsem se hlavně na divadle. Vždy se mi líbila rovnováha mezi filmem a divadlem a měl jsem to štěstí, že jsem mohl dělat obojí,“ řekl herec pro časopis Respekt rok před svou smrtí. Jak později informoval deník The Sun, milovaný umělec zemřel na rakovinu.

Baculatá dáma

Jednu z vedlejších, ale velmi výrazných rolí si zahrála velká dáma a herečka Elizabeth Spriggs. Její postava Baculaté dámy se stala doslova legendární. Baculatá dáma z obrazu zakrývala vchod do Nebelvírské věže. Britská herečka Elizabeth Spriggs zemřela v roce 2018 ve věku 78 let.

CelebritySoukup Agátě nic nedaruje: Drsné zákazy, hádky a docházející peníze na právníky

Soukup Agátě nic nedaruje: Drsné zákazy, hádky a docházející peníze na právníky

Oba Brumbálové

Prvního Brumbála hrál herec Richard Harris. Narodil se v roce 1930 a zemřel v roce 2002  ve věku 72 let na zhoubné nádorové onemocnění. Následně byl nahrazen Michaelem Gambonem, který už také není bohužel mezi námi. Druhý představitel kouzelnického ředitele Brumbála odešel na pravdu boží v roce 2023.

Oceňovaný divadelní a filmový herec, kterého britská královna Alžběta II. pasovala na rytíře, zemřel v nemocnici. Bylo mu 82 let. S odkazem na vyjádření rodiny o tom informoval deník The Guardian.

SOUVISEJICÍ ČLÁNKY

Tragický osud Káči z pohádky Hrátky s čertem: Eva Klepáčová chtěla vyskočit z okna s malou dcerou v náručí Zajímavosti

Tragický osud Káči z pohádky Hrátky s čertem: Eva Klepáčová chtěla vyskočit z okna s malou dcerou v náručí

Miliardář Michael Rockefeller ignoroval varovné signály kanibalů: Umíral trýznivou smrtí, pak ho snědli Zajímavosti

Miliardář Michael Rockefeller ignoroval varovné signály kanibalů: Umíral trýznivou smrtí, pak ho snědli

Nesnesitelné manýry Jennifer Lopez: Zaměstnanci bouchli do stolu a šli s pravdou ven, tohle nedělá ani prezident Zahraničí

Nesnesitelné manýry Jennifer Lopez: Zaměstnanci bouchli do stolu a šli s pravdou ven, tohle nedělá ani prezident

Bývalý kadeřník Nikol Leitgeb obětí podvodníka z oblíbené seznamky: Mohl jsem zemřít a ještě mě okradl Celebrity

Bývalý kadeřník Nikol Leitgeb obětí podvodníka z oblíbené seznamky: Mohl jsem zemřít a ještě mě okradl

Léčba se komplikuje. Kate se možná nevrátí už nikdy, uniklo z paláce Zahraničí

Léčba se komplikuje. Kate se možná nevrátí už nikdy, uniklo z paláce

Anna Slováčková se kvůli rakovině musela vzdát velké lásky: Moc mi to chybí, ale bojím se, řekla Celebrity

Anna Slováčková se kvůli rakovině musela vzdát velké lásky: Moc mi to chybí, ale bojím se, řekla